Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts bezatlīdzības lietošanā sabiedriskā labuma organizācijai nodos īpašumu Rindzelē

Veselības ministrija (VM) nodos sabiedriskā labuma organizācijai biedrībai «Neatkarība Balt.» bezatlīdzības lietošanā uz desmit gadiem nekustamo īpašumu Rindzelē, Tukuma novadā. Par to otrdien lēma valdība. 

Kā skaidro VM, no 2006.gada 6.janvāra Rindzeles narkomānu rehabilitācijas centrs tika pievienots valsts SIA «Slimnīca «Ģintermuiža"» un ir tās struktūrvienība, kas izvietota 80 kilometru attālumā no slimnīcas. Lai slimnīca «Ģintermuiža» varētu racionāli izmantot pacientu ārstniecībai paredzētos finanšu līdzekļus, slimnīcas valde 2009.gadā pieņēma lēmumu Rindzeles narkomānu rehabilitācijas centrā esošo pacientu ārstniecību nodrošināt telpās, kas ir izvietotas slimnīcas pamatstruktūrā - Jelgavā, Filozofu ielā 69. 

Pacientu ārstniecības process nav pārtraukts, bet gan tiek nodrošināts uz slimnīcas pamatstruktūras bāzes, kas ļauj pacientu ārstniecībai piesaistīt slimnīcas tehnoloģijas un personālu un ļauj ietaupīt finanšu līdzekļus, nelietderīgi neizmantojot slimnīcas transportu pacientu un personāla pārvietošana starp tālu izvietoto struktūrvienību Rindzelē. 

Ņemot vērā, ka 2009. gada 1.septembrī tika pārtraukta narkoloģiskās rehabilitācijas programmas pakalpojumu sniegšana Rindzelē un narkoloģiskās rehabilitācijas programma bija vienīgais ārstnieciskās palīdzības veids, kas šajā vietā tika sniegts, tad turpmāka 27,8 hektāru zemes gabala un uz tā atrodošos dažādu būvju izmantošana Slimnīcas «Ģintermuiža» darbības veikšanai nav nepieciešama. 2009.gada 2.decembrī Slimnīca «Ģintermuiža» vērsās pie VM ar ierosinājumu nodot nekustamo īpašumu sabiedriskā labuma organizācijai - biedrībai «Neatkarība Balt.». 

Biedrība sniedza informāciju, ka kompleksā «Rindzele» tiks izveidots sociālās rehabilitācijas centrs, kurā varēs saņemt palīdzību no narkotikām un alkohola atkarīgas pieaugušas personas. Plānots, ka vienlaicīgi rehabilitācijas centrā palīdzību varēs saņemt līdz 50 cilvēki. Biedrības sniegtā palīdzība izpaužas tajā, ka centra klientiem tiek dota iespēja iziet vismaz 12 mēnešus ilgu rehabilitācijas un sociālās adaptācijas programmu.

Paredzēts, ka rehabilitācijas programma vienam cilvēkam sociālās rehabilitācijas centrā - kompleksā «Rindzele» ilgs vismaz vienu gadu. Tā galvenokārt balstīsies uz darba terapiju un iepriekšējo dzīves vērtību nomaiņu pret kristīgās morāles vērtībām. Centrā tiks nodrošinātas arī sporta nodarbības, aktīva atpūta, interesanta brīvā laika pavadīšana, kā arī psihologa konsultācijas. 

Biedrības īpašumā tiks nodots zemes gabals un vairākas būves, kuru vērtība uz 2009.gada 1.novembri bija 51 379 lati. 

Biedrībai minētais nekustamais īpašums būs jānodod atpakaļ pirms noteiktā lietošanas termiņa, ja nekustamais īpašums netiks izmantots atbilstoši nodošanas mērķim vai biedrība zaudēs sabiedriskā labuma organizācijas statusu.