Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dienesta auto nodokli iekasē ievērojami mazāk par plānoto

Saeimas deputātiem būs jāizšķiras, vai dienesta auto nodoklis uz laiku atceļams vai jāpilnveido tā administrēšana, vēsta laikraksts «Neatkarīgā».

Kā ziņo laikraksts apmēram 40% automašīnu, kas pērn piederēja juridiskām personām, piereģistrētas uz privātpersonu vārdiem.

Šā gada pirmajā ceturksnī nodoklī par dienesta automašīnas izmantošanu personiskām vajadzībām iekasēts vien 1,1 miljonus latu, kas ir krietni mazāk, nekā bija plānots. Tas savukārt neattaisnoja Finanšu ministrijas (FM) aprēķinus, ka šāds nodoklis valsts budžetam iekasēs 38 miljonus latu gadā. Šobrīd prognozēts, ka dienesta auto nodoklis varētu ienest apmēram četrus līdz sešus miljonus latu valsts budžetā.

Savukārt Tautas partija (TP) dienesta auto nodokli uzskata par tuvredzīgu politiku, tāpēc rosina to uz laiku atcelt. Deputāts Māris Ārbergs (TP) uzskata, ka nodoklis jāpārskata, jo tas nav attaisnojis savu mērķi. «Uzņēmēji un lauksaimnieki ir gatavi maksāt vienkāršu un ērtu nodevu, piemēram, fiksētu maksu par darba automašīnu lietošanu personiskām vajadzībām 10 līdz 15 latu robežās. Līdzīgu nodevu varētu ieviest arī par valsts un pašvaldību automašīnu lietošanu, protams, nosakot saprātīgus lietošanas noteikumus. Pretējā gadījumā iznāks tā, ka ierēdnis samaksās 15 latus un pēc tam ar šo mašīnu dosies ceļojumā vai vadās sievasmāti uz tirgu,» viņš paskaidro.

Savukārt Guntis Bērziņš (JL) ir pārliecināts, ka dienesta auto nodoklis ir taisnīgs. Viņš gan uzskata, ka varētu ieviest uzlabojumus nodokļa administrēšanā, taču ne atcelt.

Šobrīd Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir aizdomas par 50 uzņēmumiem, kuros izmanto dienesta auto personiskajām vajadzībām, taču netiek par to maksāts nodoklis. Šajos uzņēmumos drīzumā viesosies VID pārstāvji.

Pašreiz par iespēju lietot dienesta automašīnu ir jāmaksā no 22 līdz 85 latiem liels nodoklis.