Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas latviešu biedrībā plāno ierīkot hosteli

Nesaņemot dotācijas ne no Rīgas domes, ne arī no valsts, Rīgas Latviešu biedrība (RLB) ir nonākusi finansiālās grūtībās. Lai situāciju kaut nedaudz uzlabotu, vēsturiskajā ēkā plānots ierīkot hosteli, trešdien raksta «Neatkarīgā».

Hoteli nolemts ierīkot Merķeļa ielas 13. nama pagalmā – sētas mājā un tas būtu lieliski piemērots studentiem, koriem, deju kolektīviem un viesmāksliniekiem, kuriem ir pieticīgas prasības.

Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais cer, ka naktsmītni izdosies atklāt jau novembrī. Hostelī par gultasvietu būtu jāmaksā sākot no četriem latiem.

«Māmuļas» iekšpagalmā esošo septiņu stāvu ēkā paredzēts izbūvēt dažāda lieluma istabas. Čaklais stāsta, ka maksa par naktsmītni var veidoties dažādi. Piemēram, ja līdzi ir savs guļammaiss, tad nakšņošana maksātu četrus latus, bet ja nepieciešama gultas veļa, tad nakšņošana kopumā maksātu piecus latus. Dvieli varēs iznomāt par 50 santīmiem.

Laikraksts vēsta, ka līdz martam biedrībai bija izveidojies 115 899 latu liels parāds, no kuriem lielākā daļa ir nodokļu parāds. Tāpēc arī biedrība ķērusies pie iespēju izskatīšanas, kā papildināt budžetu.

«Biedrības namam ir vairākas telpas – daļa no tām atrodas pagalmā, un īrnieki vairs nebija gatavi maksāt pat latu par kvadrātmetru, tāpēc bija jāmeklē citi risinājumi, kādā veidā gūt ienākumus,» laikrakstam atklāj Čaklais.

Tomēr viņš atzīst, ka ar hosteli visus parādus neizdosies segt, bet cer, ka ar dažādu pakalpojumu piedāvāšanu trešdaļu no visiem izdevumiem varētu apmaksāt.

Lai varētu ierīkot hosteli, jāveic rekonstrukcija un jāsakārto apkures lietas. Tāpat visam biedrības namam jānomaina logi, stāsta RLB vadītājs. Pēc aptuvenām aplēsēm, maksimālā investīciju summa varētu sasniegt 80 000 latu. Pašas biedrības rīcībā brīvu līdzekļu nav, tāpēc tiek apsvērti divi varianti, kā iegūt naudu. Viens no tiem paredz piesaistīt investoru, kas vēlāk no peļņas atgūtu ieguldījumus, otrs – kredīta ņemšana.