Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prasa pamatot lielas Latvijas Bankas padomes nepiecešamību

Saeimas opozīcijas deputāti prasa Latvijas Bankas (LB) prezidentam Ilmāram Rimšēvicam pamatot nesamērīgi lielas Latvijas Bankas  padomes nepieciešamību, portālu «Apollo» informēja Tautas partijas frakcijas konsultante Sarmīte Kolāte.

Lai pieņemtu lēmumu par LB padomes locekļu ievēlēšanu, deputāti vēlas noskaidrot, kādus pasākumus Latvijas Banka un tās padomes locekļi veikuši, lai sasniegtu likumā noteikto mērķi – saglabāt cenu stabilitāti valstī.

Deputātus arī interesē, pēc kādiem kritērijiem Latvijas bankas prezidents vadījās, izvirzot centrālās bankas padomes locekļu kandidātus, kā arī cik padomes sēdes notikušas 2009.gadā.

Viņi vēlas noskaidrot, kāpēc LB nepieciešams tik liels padomes sastāvs kādas funkcijas pilda katrs no padomes locekļiem.

Tautas partijas (TP), «Saskaņas centra» (SC) un LPP/LC frakciju priekšsēdētāji arī nosūtījuši vēstuli Saeimas Prezidijam, lūdzot nevirzīt izskatīšanai plenārsēdē jautājumu par LB padomes locekļu apstiprināšanu, kamēr nav saņemta Rimšēvica atbilde uz deputātus interesējošajiem jautājumiem.

Likuma par Latvijas Banku 21.pants nosaka, ka bankas padomes sastāvā ir 8 cilvēki: bankas prezidents, viņa vietnieks un 6 padomes locekļi. Līdz ar to rodas jautājums, kāpēc Latvijas Bankas padome ir skaitliski lielāka nekā centrālo banku padomes citās Eiropas valstīs?