Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RSK: «E. Gulbja laboratorijas» dēļ apdraudētas kreditoru intereses

SIA «E. Gulbja laboratorija» nepamatotas rīcības rezultātā ir aizkavēta «Likvidējamās RSK apdrošināšanas AS» (RSK) likvidācijas gaita un apdraudētas uzņēmuma kreditoru intereses, portālam «Apollo» pavēstīja RSK sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Gabrāne.

Viņa pastāstīja, ka RSK bija spiesta uz laiku atsaukt nekustamā īpašuma Lāčplēša ielā 38 izsoli, jo ēka pieteikta kā ķīla SIA «E. Gulbja laboratorija» prasībā tiesā par parādu piedziņu.

RSK likvidācijas procesa ietvaros bija plānots pēc parādu segšanas kārtības un grafika saskaņošanas Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) norēķināties ar visiem kreditoriem divu līdz trīs mēnešu laikā. Būtiski, šai periodā bija iespējami ātrāk un par augstāku cenu atsavināt minēto nekustamo īpašumu, norāda Gabrāne.

«Uzskatām, ka šāda SIA «E.Gulbja laboratorija» rīcība pirms kreditoru prasījumu pieteikšanas termiņa beigām ir nesamērīga, turklāt būtiski var aizskart citu kreditoru, tai skaitā apdrošināto fizisko personu, intereses. Ņemot vēra, ka SIA «E.Gulbja laboratorija» likvidācijas procesa ietvaros ir pieteikusi kreditora prasījumu, kas atbilstoši normatīvo aktu prasībām reģistrēts RSK izveidotajā Kreditoru reģistrā, nepastāv strīds par parādu. Turklāt ir uzņēmuma likvidācijas, kura gaitā atbilstoši tiesību aktiem ir plānots segt visus parādus,» informē RSK likvidators Juris Jansons.

Nav saprotams, kāpēc pieņemts lēmums par nekustamā mantas kā ķīlas nodrošinājumu piemērošanu, ja parasti šādos gadījumos nekustamais īpašums ir pēdējais risinājums aiz kustamās mantas un nepieciešamās summas apķīlāšanu kādā no kontiem, norāda Gabrāne.

Šobrīd RSK ir iesniegusi tiesā pieteikumu par nodrošinājuma atcelšanu un tiesvedības izbeigšanu, kas tiks izskatīts jūnija sākumā, un attiecīgi pēc tiesas lēmuma spēkā stāšanās RSK nekavējoties turpinās izsoles procedūru saskaņā ar iepriekš izsludinātajiem izsoles noteikumiem.

«Mēs ceram uz saprātīgu un procesuāli pamatotu situācijas risinājumu, lai iespējami ātrāk varētu turpināt sekmīgi uzsākto likvidācijas gaitu un norēķināties ar kreditoriem tai skaitā «E.Gulbja laboratoriju»,» uzver Jansons.