Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Lattelecom» piedāvā skatīties «French Open» 3D tiešraides

Sākot no šodienas, ierobežots interesentu skaits četrās vietās Rīgā varēs skatīties starptautiskā sporta kanāla «Eurosport» trīsdimensionālas (3D) no tenisa turnīra «French Open», kuras retranslēs caur «Lattelecom» ciparu virszemes televīzijas tīklu, prezentācijā masu medijiem paziņoja «Lattelecom» televīzijas biznesa daļas vadītāja Inga Alika.

Alika paskaidroja, ka tiešraides nav pieejamas parastiem virszemes televīzijas lietotājiem, pat ne tādiem ar «Eurosport» kādā no maksas pakām, 3D spējīgu televizoru un nepieciešamām brillēm. Skatīšanās pasākumu organizē «Lattelecom», lai popularizētu jauno tehnoloģiju, kura, iespējams, būs pieejama klientiem tikai pēc pusgada, un tad, visticamāk, piedāvājot 3D sižetu un filmu nomu caur «Lattelecom» interaktīvo televīziju, kas tiek raidīta caur platjoslas interneta pieslēgumu.

«French Open» tiešraides varēs skatīties «Lattelecom» veikalos Brīvības ielā 33, tirdzniecības centra «Spice» otrajā stāvā, «Lattelecom» centrālā biroja (Dzirnavu ielā 105) vestibilā un tenisa kluba «Enri» telpās, Kalnciema ielā 207, teikts paziņojumā medijiem. Kā skaidroja Alika un citi «Lattelecom» pārstāvji, katrā vietā skatīties varēs tikai neliels cilvēku skaits, jo, lai redzētu 3D attēlu, vajadzīgas īpašas brilles un jāsēž pareizā rakursā pret televizora ekrānu.

Biznesa portāls «Nozare.lv» novēroja, ka pārraides attēlam tiešām bija «dziļuma sajūta» un klātesošie mediju un «Lattelecom» pārstāvji, kas nebija 3D televīziju agrāk redzējuši, izteica apmierinātību un pat sajūsmu. Tenisa korts tika filmēts šādām sporta pārraidēm nestandarta rakursā (nevis vienam vai otram spēlētājam no muguras), kas pastiprināja 3D efektu. Cilvēki vidējā plāna kadros arī izskatījās plastiskāki un dzīvāki, bet, kā stāstīja «Lattelecom» pārstāvis, 3D televīzijas kameru operatori izvairoties ņemt cilvēkus tuvplānā, jo tas radot tehniskus sarežģījumus.

Vairāku skatītāju reakciju izraisīja vienas no amerikāņu tenisistu Viljamsu māsu parādīšanās puscaurspīdīgā tenisa kleitiņā, kas spēles gaitā plivinājās, radot pārdomas par viņas apakšveļas «pārklājuma» platību.

Kā teikts «Lattelecom» paziņojumā, tenisa turnīra translācija turpināsies līdz pasākuma beigām 6. jūnijā. Kā sevišķu velti Latvijas skatītājiem bija iecerēts, ka varēs redzēt arī Latvijas tenisista Ernesta Gulbja piedalīšanos «French Open», taču viņš traumas dēļ turnīru bija spiests pamest.

«Lattelecom» paraugdemonstrējumā tika izmantots televizors ar tā sauktajām «mirgojošām» brillēm, kuras, vadoties no radio signāla no televizora, pamīšus ļoti strauji rāda «labās acs», «kreisās acs» attēlu, kurš smadzenēs saplūst trīsdimensijās. Citas tehnoloģijas izmanto atšķirīgi polarizētas brilles. Bez brillēm 3D attēls izskatās miglains. Daži skatītāji teica, ka, noņemot brilles, īslaicīgi jūtot zināmu «normālās» redzes nobīdi.