Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: premjera izvēle nav skaistumkonkurss

«Premjera izvēle nemēdz būs skaistumkonkurss, kurā žūrija noskatās priekšnesumus un saliek atzīmes. Gribētos likt saprast gan politiķiem, gan ikvienam pilsonim, ka katrs pats būs tas vērtētājs, dodoties pie vēlēšanu urnām,» intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» atgādina Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Viņš norāda – ja kādam ir vēlme skriet pa priekšu šim procesam, tad viņš ačgārni jūdz ratus un zirgu, jo savu vārdu teiks vēlētājs.

Viņu dažkārt nemierīgu darot situācija, ka visi jau ir ieplānojuši uzvaru gaidāmajās Saeimas vēlēšanās un neviens neatzīst, ka viņa listei vēlēšanās varētu tomēr klāties plāni.

«Savukārt vēlētājiem tik tiešām ir atbildības moments apdomāt, izvērtēt un atzīt, kura partija šķiet uzticamāka, kuriem dot varas grožus turpmākajiem četriem gadiem, nevis teikt – tā nav mana daļa,» teic prezidents.

Viņš par pozitīvu rezultātu uzskatītu, ja Latvija iegūtu vienu valdību uz nākamajiem četriem gadiem un atzīst, ka ar skaudību skatās uz kaimiņiem – Igauniju, kur jau vairākus gadus Andruss Ansips nemainīgi ir valdības vadītājs.

«Tā ka no vēlētāja analīzes un izvēles būs atkarīga mūsu valsts nākotne, bet, lai runātu par visu pārējo – nu tad jālūkojas pēc Zilākalna Martas konsultācijām,» ironizē Zatlers.