Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše: Latvijas tautsaimniecība atkopjas

Ceturtdien finanšu ministrs Einars Repše (JL) iepazīšanās un akreditācijas vizītes ietvaros tikās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Endrjū Soperu, portālam «Apollo» paziņoja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks Aleksis Jarockis.

Finanšu ministrs, informējot vēstnieku par pašreizējo ekonomisko situāciju Latvijā, vēstniekam norādījis: «Neskatoties uz ekonomiskajām grūtībām, Latvijas tautsaimniecība sāk pamazām atkopties.»

Tāpat Repše uzsvēris: Latvijas valdība laicīgi ir uzsākusi priekšdarbus pie nākamā gada budžeta projekta sagatavošanās, kas tiek vērsti uz pārmērīgā budžets deficīta samazināšanu. Pašlaik Finanšu ministrijā sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem tiek veikti precizējumi pie makroekonomiskās attīstības scenārija 2011. gadam un, balstoties uz šīm prognozēm un aprēķiniem, tiks pieņemts lēmums par nākamā gada budžetā nepieciešamajiem fiskālās konsolidācijas pasākumiem.»

Papildus Repše tikšanās laikā informēja, ka Finanšu ministrija ir izstrādājusi fiskālās disciplīnas likuma koncepciju, kas paredz Latvijā konstitucionālajā līmenī būtiski stiprināt fiskālās disciplīnas pasākumus, ar likumu apstiprināt vidēja termiņa budžeta pamata nosacījumus, stingri ierobežot valsts parāda pieaugumu un budžeta grozījumu veikšanu.

Pēc sarunas vēstnieks atzinīgi novērtējis Latvijas valdības paveikto ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, kā arī abu valstu līdzšinējo sadarbību.