Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rozentāle: atgriešanās LIC bija likumsakarīga

Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) direktore Baiba Rozentāle (TP) kategoriski noraida pieņēmumus, ka, atgriežoties LIC vadībā, viņas rīcībā būtu saskatāmi likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā pārkāpumi.

«Juridiski manā rīcībā nav nekādu pārkāpumu - persona amatā nevar atgriezties tad, ja iepriekš ir ieņemts valsts, pašvaldību vai privāto kapitālsabiedrību valdes locekļa vai priekšsēdētāja amats. Uz valsts pārvaldes iestādēm, tostarp LIC, tas neattiecas, jo centrs ir valsts aģentūra,» biznesa portālam «Nozare.lv» norāda Rozentāle.

Jau ziņots, ka partijas «Jaunais laiks» (JL) Saeimas frakcijas deputāts Ainars Latkovskis ir nosūtījis vēstuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ar lūgumu izvērtēt, vai Rozentāle nav pārkāpusi likumu Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā.

Rozentāle arī noraida pieņēmumu, ka, pildot veselības ministres pienākumus un LIC pievienojot Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūru, pēcāk arī Seksuāli transmisīvo un ādas slimību centru un daļu Sabiedrības veselības aģentūras funkcijas, būtu sagatavojusi sev atgriešanos iestādē ar daudz lielāku budžetu.

«Manu atalgojumu tas absolūti neietekmē, un no lielākas atbildības es nebaidos,» saka Rozentāle, vienlaikus norādot, ka apvienošanas veiktas budžeta līdzekļu taupības nolūkos, lai efektivizētu iestāžu administrācijas izdevumus. «Pieņemot lēmumus, neskatījos, vai tas skars Infektoloģijas centru vai citas veselības iestādes. Savulaik arī pieņēmu lēmumu par viena miljona latu noņemšanu LIC un novirzīšanu citiem mērķiem,» teica Rozentāle

Uzsverot savu profesionalitāti un paveikto Latvijas Infektoloģijas centra attīstībā, Rozentāle uzskata, ka «atgriešanās LIC direktores amatā bija likumsakarīga».

«To, kāds centrs ir tagad, izveidoju es kopā ar darba kolektīvu. Esmu pietiekami kompetenta profesionāle, un mani kolēģi, man sākot strādāt par veselības ministri, lūdza, lai es atgriežos direktores amatā, ko arī apsolīju,» vēsta Rozentāle.

«Man nekad nav bijusi vajadzība pēc vietām uzņēmumu valdēs, lai nopelnītu dienišķo maizi - ar savu darbu esmu to panākusi,» saka Rozentāle.

Komentējot JL iesniegumu KNAB, Rozentāle atzīst, ka «Latkovska vēstule ir politiskā cīņa. Man nav lieluma mānijas, taču, novērtējot, kā pret mani izturas politiskie pretinieki, acīmredzot politiskās cīņas arēnā tieku vērtēta kā nozīmīga konkurente».