Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koķe sarunās ar PB pārstāvjiem stingri aizstāvējusi nozari

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) amatpersonas tikās ar Pasaules Bankas (PB) pārstāvjiem un aizstāvēja ministrijas pārziņā esošo jomu intereses, lai nepieļautu turpmāku finansējuma samazinājumu, tā portālu «Apollo» informēja ministres pārstāve Agnese Korbe.

PB atzina, ka izglītībā īsā laikā uzsāktas un arī īstenotas nozīmīgas pārmaiņas, kas ir turpināmas. Līdz šim paveiktais sekmējis gan efektīvāku finanšu līdzekļu izmantošanu, gan izglītības kvalitātes paaugstināšanos.

Ministre uzsvērusi, ka valstī izglītības politikas mērķi ir skaidri definēti un, izmantojot gan valsts budžeta līdzekļus, gan Eiropas Savienības finansējumu, IZM, kā par nozari atbildīgā ministrija, konsekventi virzās uz šo mērķu sasniegšanu visās izglītības pakāpēs. Turklāt, lai atbilstoši īstenotu ilgtermiņa izglītības politikas mērķus, turpmāki līdzekļu samazinājumi nav pieļaujami. Šai pozīcijai kopumā piekrita arī PB.

«Neskatoties uz būtisku finansējuma samazinājumu, IZM gan spējusi no 2010.gada 1.janvāra nodrošināt vidēji par 37% pedagogu atalgojuma palielinājumu, gan nodrošināt finansējumu skolotājiem, kuri strādā ar piecu un sešu gadu veciem bērniem,» uzsvēra Koķe, piebilstot, ka IZM turpinās aizstāvēt savu mērķa grupu intereses, vienlaikus turpinot īstenot uzsāktās pārmaiņas. 

Saistībā ar sportu ministre uzsvēra, ka IZM ir vienīgā ministrija Latvijā, kas atbild par šo jomu, līdztekus izglītībai, zinātnei, valsts valodai un jaunatnes politikai.

PB pārstāvjiem sniegts detalizēts skaidrojums par sporta budžeta pozīcijām (piemēram, sporta treneru algas, augstu sasniegumu sports), kuru sadalē nodrošināta partneru iesaiste un caurskatāmība. 2010.gadā sporta budžets ir 13,9 miljoni latu, kas ir uz pusi mazāks, salīdzinot ar 2008.gadu. Turklāt, pie samazināta finansējuma mūsu sportisti sevi izcili parādīja Vankūveras olimpiādē. Tādēļ arī turpmāk IZM aizstāvēs sporta budžetu, par ko kopumā sniegti pārliecinoši argumenti PB.

IZM ar Finanšu ministriju saskaņojusi gan 2011.gada, gan 2012.gada valsts budžeta projekta bāzes izdevumus, kas neparedz būtiskas izmaiņas IZM pārziņā esošajās jomās.