Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divas trešdaļas Krievijas oligarhu nevēlas atstāt biznesu saviem bērniem

Vien trešdaļa Krievijas oligarhu motivē pašu bērnus darboties ģimenes biznesā, tas secināts aptaujājot 25 ietekmīgus uzņēmējus. Visi respondenti, izņemot divus, atzina, ka gatavi pārdot savu biznesu par labu cenu, bet nedaudz mazāk nekā puse aptaujāto atzina, ka gatavi to darīt tuvāko divu līdz četru gadu laikā.

Viens aptaujas dalībnieks atzina, ka negrib «nodot saviem bērniem to smagumu un nedrošību, kas pavada liela biznesa vadīšanu Krievijā». Aptaujā noskaidrots, ka lielākoties uzņēmēju ģimenes nepiedalās viņu biznesā, bet 72% uzņēmēju ģimenes locekļiem ne vien nepieder uzņēmuma akcijas, bet viņiem nākotnē arī nav cerību tās iegūt.

2010. gada februārī viens no ietekmīgākajiem Krievijas uzņēmējiem Vladimirs Potaņins paziņojis, ka neplāno nodot savu biznesu bērniem, bet nodošot to labdarībai. Vēlāk Potaņina meita Anastasija atbalstīja tēva lēmumu. 2009. gadā Krievijas «Forbes» novērtēja Potaņina īpašumus kā 2,1 miljardus ASV dolāru vērtus.