Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Grīnblats: vēlēšanās TB/LNNK startēs kopā ar «Visu Latvijai»

10.Saeimas vēlēšanās apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) startēs kopā ar partiju «Visu Latvijai» (VL), aģentūrai LETA teica Saeimas TB/LNNK frakcijas priekšsēdētājs Māris Grīnblats.

Grīnblats pauda nožēlu, ka vairākus mēnešus ilgušās sarunas par TB/LNNK startu nākamajās Saeimas vēlēšanās «Vienotības» sarakstā ir beigušās neveiksmīgi.

Šāds lēmums pieņemts, jo apvienībā ietilpstošā «Sabiedrība citai politikai» iebildusi pret VL iesaistīšanu apvienības sarakstā. Savukārt «Pilsoniskās savienības» līderis Ģirts Valdis Kristovskis uzstāja, ka apvienībā jābūt vai nu abām, vai arī nevienai no partijām. Ja kāda partija iebilst pret VL, tad PS iebilst pret TB/LNNK, ziņo portāls «diena.lv».

Grīnblats pastāstīja, ka sarunas par kopīgu startu 10.Saeimas vēlēšanās ar «Vienotību» notika tāpēc, ka «tēvzemieši» ir pārliecināti - «latviešu partijām ir jāapvienojas», sevišķi ideoloģiski tuvām partijām. Vienošanās, pēc Grīnblata domām, nav panākta «Vienotības» iekšējo pretrunu dēļ.

TB/LNNK pārstāvis uzskata, ka VL ir ideoloģiski vistuvākais «tēvzemiešu» sadarbības partneris, VL sevi ir spilgti apliecinājusi, darbojoties kā ārpusparlamenta partija.

Savukārt VL līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA teica, ka «Vienotības» paziņojums par nevēlēšanos veidot kopīgu deputātu kandidātu sarakstu ar TB/LNNK un VL viņam «nav pārsteigums». Tas «par 90% bija nojaušams no jautājumiem, kuri tika uzdoti sarunu gaitā, sevišķi no Štokenberga jautājumiem», piebilda Dzintars.

VL līdzpriekšsēdētājs arī pauda viedokli, ka sarunu negatīvais iznākums liecinot par to, ka «"Vienotībai» nerūp nacionālā ideoloģija un nacionālā vienotība».

Jautāts par kopīgu ar TB/LNNK startu 10.Saeimas vēlēšanās, Dzintars atbildēja, ka «tas būtu loģiski», bet piebilda, ka sadarbība būs iespējama tikai uz līdzvērtīgiem noteikumiem. TB/LNNK valdei esot jālemj par priekšvēlēšanu apvienības veidošanu ar VL, jo «nevar būt ne runas tikai par dažu VL biedru startu 10.Saeimas vēlēšanās TB/LNNK sarakstā», uzsvēra Dzintars.