Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noslēdz pirms 10 gadiem notikušās «Concorde» avārijas tiesas prāvu

Piektdien Francijā noslēdzās tiesas prāva par 2000.gadā pie Parīzes notikušo lidmašīnas «Concorde» katastrofu, kurā dzīvību zaudēja 113 cilvēki, un spriedumu paredzēts pasludināt 6.decembrī.

Prāvas pēdējā dienā savus noslēguma argumentus sniedza katastrofas izraisīšanā apsūdzētās ASV aviokompānijas «Continental Airlines» jurists.

Līdz ar aviokompāniju apsūdzēti divi tās bijušie darbinieki un trīs bijušās Francijas aviācijas amatpersonas.

Prokurori prasa bijušajam «Concorde» programmas direktoram Anrī Perjē piespriest nosacītu divu gadu cietumsodu un 175 000 eiro lielu naudas sodu «Continental Airlines».

Francijas izmeklēšanas komisija vēl 2004.gada decembrī konstatēja, ka īsi pirms «Concorde» pacelšanās uz skrejceļa no iepriekš pa to braukušās «Continental» lidmašīnas «DC-10» nokritusi metāla strēmele.

Kad tai pāri pārbrauca «Concorde», pārsprāga riteņa riepa, bet atlūzas tika ietriektas lidmašīnas dzinējā un degvielas tvertnē, izraisot tā aizdegšanos.

Prokurori pieprasa nosacītu 18 mēnešu cietumsodu diviem bijušajiem «Continental» darbiniekiem - mehāniķim Džonam Teiloram, kurš lidmašīnai piestiprinājis standartiem neatbilstošo metāla plāksni, un aviokompānijas apkopes dienesta vadītājam Stenlijam Fordam.

Aviosabiedrībai «Air France» piederošā «Concorde» 2000.gada 25.jūlijā aizdegās un nogāzās netālu no Parīzes Šarla de Golla lidostas, nogalinot 100 lidmašīnas pasažierus un deviņus apkalpes locekļus, kā arī četrus cilvēkus uz zemes, kad lidaparāts ietriecās kādā viesnīcā. Pēc avārijas Francijas un Lielbritānijas aviācijas regulatori nekavējoties izņēma lidmašīnu no apgrozības.

Gadu vēlāk lidojumi ar «Concorde» tika atsākti, taču 2003.gadā komerciālu apsvērumu dēļ lidojumi ar slaveno virsskaņas lidmašīnu tika izbeigti.