Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunais Jūrmalas mērs un Lietuvas prezidente bijuši skolasbiedri

Jaunievēlētais Jūrmalas mērs Romualds Ražuks («Pilsoniskā savienība») un Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite bijuši skolasbiedri un vienā gadā beiguši vidusskolu Viļņā.

Ražuks intervijā aģentūrai BNS atklāja, ka Grībauskaite mācījusies Salomējas Neres vidusskolas c klasē, bet viņš - a klasē. «Es viņu atceros no tiem laikiem,» piebilda kūrortpilsētas mērs.

Arī pēc kļūšanas par Jūrmalas mēru Ražuks ir apņēmības pilns turpināt gatavot Valsts prezidenta Valda Zatlera runas lietuviešu valodā. Prezidents, apmeklējot kaimiņvalsti, runas teic Lietuvas valsts valodā.

«Protams, tā ir mana sirdslieta! Mēs esam panākuši to, ka arī Grībauskaite ir sākusi latviski teikt runas. Es domāju, ka tas ir ļoti liels panākums un tā ir jāturpina. Taču tas nav mans nopelns. Prezidents cenšas jebkurā valstī, kur viņš aizbrauc, vairāk vai mazāk sveikt šīs valsts iedzīvotājus viņu valodā. Latvietim Lietuvā, protams, ir jārunā tikai lietuviski,» uzsvēra Ražuks.

Viļņā dzimušais Ražuks skolas gaitas sācis 1963.gadā Salomējas Neres vidusskolā, kur guva izcilas sekmes mācībās, augstā līmenī apguva angļu valodu un paralēli mācībām arī mašīnrakstītāja profesiju. Vidusskolu viņš beidza 1974.gadā.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka arī Grībauskaite mācījusies Salomējas Neres vidusskolā, viņa gan sevi neuzskatīja par labākajām skolniecēm, saņemot pārsvarā četriniekus piecu ballu sistēmā. Viņas mīļākie priekšmeti bija vēsture, ģeogrāfija un fizika. Skolas laikā Grībauskaite arī aktīvi spēlēja basketbolu.