Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vrubļevskis: draud sporta dzīves krahs

Ja Latvijas valdība realizēs Pasaules Bankas (PB) ieteikumu valsts budžetā vairs neatvēlēt 14 miljonus latu sportam, draud sporta dzīves krahs, intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» norāda Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadītājs Aldons Vrubļevskis.

«PB šo finansējumu sportam ir nosaukusi par nevajadzīgiem izdevumiem. Ja šī nauda tiks atņemta, sporta dzīve Latvijā būs pārtraukta. Jau pērn

sportu pārtrauca finansēt Aizsardzības ministrija. Ja to pārtrauks darīt arī Izglītības un zinātnes ministrija, tad cita valsts finansējuma avota vairs nav,» skaidro LOK vadītājs.

Arī ar valsts piešķirtajiem 14 miljoniem latu nepietiek, lai attīstītu Latvijas sporta dzīvi, tāpēc tiek piesaistīti privātie līdzekļi. Turklāt vismazāk par PB priekšlikumiem būtu jāuztraucas slavenajiem sportistiem, jo viņi ir spējīgi piesaistīt sponsoru naudu.

«Runa ir par bērniem, jauniešiem, sporta skolām,» akcentē Vrubļevskis.

Finansējuma atņemšanas gadījumā nāktos slēgt Daugavas stadionu, Siguldas kamaniņu trasi, lielāko daļu sporta skolu, ieskaitot Murjāņus, sporta bāzes «Kleisti» un «Mežaparks». Latvijas sporta skolās patlaban strādā 1350 treneri. Ja bez darba paliks kaut vai puse no viņiem, būs papildu slogs sociālajam budžetam.

«Tomēr ceru, ka kaut kas tāds nenotiks. PB pārstāvji jau ir atzinuši, ka viņi ir tikuši maldināti vai nav bijuši informēti par sporta finansēšanas īpatnībām Latvijā. Tomēr ir skaidrs, ka klusēt par to nedrīkst,» uzsver LOK vadītājs.