Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«TV5» nomaina Ziņu dienesta galveno redaktoru

Līdzšinējais telekompānijas «TV5» Ziņu dienesta galvenais redaktors un iknedēļas raidījuma «7 jaunumi» veidotājs Vladislavs Andrejevs no pirmdienas pārtrauc darba attiecības ar telekompāniju, biznesa portālam «Apollo» pavēstīja «TV5» ģenerāldirektors Mihails Šeitelmans.

«TV5» ģenerāldirektors informēja, ka darba attiecības pārtrauktas saskaņā ar pirmdien noslēgto vienošanos starp kanāla «TV5» vadību un Andrejevu.

No otrdienas par «TV5» Ziņu dienesta galveno redaktori iecelta līdzšinējā ziņu dienesta direktore Milana Sverdlika.

Andrejevs «Nozare.lv» stāstīja, ka par «TV5» vadības lēmumu pārtraukt ar viņu darba attiecības uzzinājis šodien no Šeitelmana. «Grūti komentēt, ar ko saistīts vadības lēmums, taču mani informēja, ka «TV5» Ziņu dienestā gaidāmas pārmaiņas un tajās viņi man vietu neatrodot,» sacīja Andrejevs.

Andrejevs pauda viedokli, ka žurnālistiem Latvijā patlaban ir ļoti grūts laiks un daudzi pavērsieni mediju vidē saistīti ar vēlēšanu tuvošanos. Viņš arī pauda bažas par vēlmi vājināt «TV5» Ziņu dienestu. «Nozare.lv» pagaidām nav izdevies iegūt «TV5» vadības viedokli par šiem Andrejeva apgalvojumiem.

Līdzšinējais TV5» Ziņu dienesta galvenais redaktors teica, ka vēl nezina, kur turpinās darba gaitas. Andrejevs atzina, ka iepriekš ir saņēmis piedāvājumus iesaistīties politikā un startēt vēlēšanās, taču norādīja, ka «patlaban vēl esot pāragri runāt par šādu iespēju». «Piedāvājumus iepriekš noraidīju, jo darbs žurnālistikā un politikā neapšaubāmi nav savienojams,» sacīja Andrejevs.

Andrejevs gan norādīja, ka iespējamību iesaistīties politikā nevarot noliegt, taču nākotnes plāni lielā mērā esot atkarīgi no pārējo «TV5» ziņu dienesta žurnālistu nostājas un rīcības pēc viņa aiziešanas no telekompānijas.

Kā ziņots, marta sākumā mediju magnāta Ruperta Mērdoka kontroletā «News Corporation» pārdeva telekompānijas LNT un «TV5» kompānijai «Neatkarīgie nacionālie mediji» (NNM), kuras padomes priekšsēdētājs ir LNT dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Andrejs Ēķis.

Iepriekš intervijā «Nozare.lv telekompānijas LNT un «TV5» pārdošanas direktors un AS «Neatkarīgie nacionālie mediji» (NNM) padomes loceklis Guntars Traubergs atzina, ka telekompāniju LNT un «TV5» provizoriskais apgrozījums pērn samazinājies par 38%.

Traubergs pastāstīja, ka pēc būtības uzņēmums gadu ir noslēdzis gandrīz pa nullēm, taču no grāmatvedības viedokļa - ar nelieliem zaudējumiem.

Viņš arī atklāja, ka gada laikā kompāniju izdevumi samazināti par 4 000 000 latu, optimizējot štatus, apvienojot LNT un «TV5» juridiskās vienības un pilnībā pārejot uz produktu orientētu ražošanu. Taču darbinieku skaits neesot samazināts, sarucis esot štata vietu skaits, bet kopumā nodarbināto cilvēku skaits palielināts. 2008.gadā uzņēmums dažādās nodarbinātības formās nodarbināja 381 darbinieku, 2009.gadā - 434.

Reklāmas ieņēmumi pērn «TV5» samazinājušies par 39%, LNT - par 36%. «Šogad, pateicoties rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, plānojam reklāmas ieņēmumu ziņā būt pagājušā gada līmenī - ar nelielu 5% apjomu kritumu. Pirmajā pusgadā būs aptuveni 15% reklāmas ieņēmumu samazinājums, jo pērn ap šo laiku viss vēl «gāja uz urrā», bet otrajā pusgada prognozējam reklāmas ieņēmumu pieaugumu par 9%,» prognozēja Traubergs.

Traubergs 2011.gadā prognozēja LNT un «TV5» reklāmas ieņēmumu pieaugumu par 12% salīdzinājumā ar šo gadu, un tad arī uzņēmums cer atsākt pelnīt.