Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs aicina Ēlerti nemēģināt «spiest pogas no ārpuses»

Viens no «Saskaņas» līderiem Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs neizprot bijušās laikraksta «Diena» galvenās redaktores un Meierovica biedrības dibinātājas Sarmītes Ēlertes vilcināšanos jautājumā par stāšanos partijā un uzskata, ka viņai tas būtu jādara obligāti.

«Manuprāt, ja tu esi nolēmis iet politikā, tev ir jāstājas partijā, tas vienkārši ir jāizdara. Tu nevari iet politikā, vienlaicīgi sakot, ka «es esmu virs tā». Tev ir jāpieņem, ka tu iesi diezgan neviennozīmīgā vidē un, ja tu gribi to vidi uzlabot, tev ir jāiet tur iekšā, nevis no ārpuses, ar pulti spiežot kaut kādas pogas,» viņš uzsvēra intervijā aģentūrai BNS.

Tāpēc Ušakovs par pareizu uzskata tā saucamās Lietussargu grupas pārstāvju lēmumu pievienoties partijai. «Tas ir sistēmiski un pareizi,» viņš piebilda.

Ušakovs arī pauda pārliecību, ka pēc vēlēšanām Saeimā būs četri politiskie spēki - «Saskaņa» ar pamatīgu pārsvaru pār citiem parlamentā pārstāvētajiem spēkiem, kas, viņaprāt būs «Vienotība», LPP/LC un Tautas partijas (TP) kopējais saraksts, kā arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Lūgts izteikt savu vērtējumu par konkurentu izredzēm Saeimas darbā, Ušakovs sacīja, ka lielākās grūtības neviendabīgā sastāva dēļ būšot «Vienotībai».

«Domāju, ka «Vienotībai» neies viegli, jo viņi ir ārkārtīgi neviendabīgs veidojums, viņi vispār nav saliedēti. Viņi pirms neilga laika izgāja cauri šķelšanām, konfliktiem. Es neesmu ļoti pārliecināts, cik spēcīga var būt apvienība, kur, no vienas puses, ir kreisie politiķi kā «Sabiedrība citai politikai» un, no otras puses, stingri labējā nacionālā «Pilsoniskā savienība»,» klāstīja Ušakovs.

«[Ģirts Valdis] Kristovskis kopā ar [Alekseju] Loskutovu - man grūti saprast, vai viņi varēs gan piedāvāt vienotu priekšvēlēšanu kampaņu, izņemot vienīgi - «pret, pret, pret» pret «Saskaņu» vai vēl kaut ko, kā arī pēc tam strādāt Saeimā. Man ir diezgan lielas bažas, ka viņi atkal varētu sašķelties,» minēja SC pārstāvis.

«Varbūtība, ka viņi sašķelsies, ir diezgan liela. Ja viņi kaut kādā veidā tiks valdībā, tad viņi turēsies. Bet ja viņi, nedod Dievs, kaut uz pusgadu nonāks opozīcijā, viņi to nepārdzīvos,» viņš piebilda.

Turpretī ZZS stabilitātes noslēpums, viņaprāt, ir tās acīmredzamais līderis Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Ušakovs arī teica, ka atbalsta SC Rīgas domes koalīcijas biedru LPP/LC sadarbību ar TP un uzskata, ka tas tikai spēcinās LPP/LC pozīcijas un arī tās sadarbību ar SC Rīgas domē.

«Mums ar LPP/LC ir ļoti laba sadarbība Rīgas domē, viss šis gads to ir apliecinājis. Ja mūsu partneri kļūs stiprāki, izveidojot jaunu apvienību ar citu partiju, esam tikai priecīgi par viņiem. Ja no tā izveidosies lielāks un spēcīgāks veidojums, tad lai viņiem veicas,» sacīja Ušakovs.

Viņš gan atturējās prognozēt, vai LPP/LC un TP laika gaitā varētu saplūst vienā partijā un vai apvienībā varētu izturēt visu nākamās Saeimas pilnvaru termiņu, taču šādu iespēju neizslēdza.

«To man grūti spriest, to gan es neņemtos vērtēt. Es domāju, ka viņi, visticamāk, apvienosies, bet tas ir tikai pieņēmums, vērojums no malas. Viņi ir pašā ceļa sākumā un pašlaik uz kopēju vērtību pamata veido savu sistēmu. Jā, lai viņiem veicas,» pauda Ušakovs.

Jau vēstīts, ka bijusī laikraksta «Diena» galvenā redaktore un Meierovica biedrības dibinātāja Sarmīte Ēlerte, lai arī piedalījās apvienības «Vienotība» veidošanā, gandrīz gadu izvairījās no konkrētas atbildes par stāšanos kādā partijā, skaidri neatbildot arī, vai kandidēs rudenī gaidāmajās vēlēšanās.

Šonedēļ Ēlerte gan nāca klajā ar paziņojumu par Lietussargu grupas izveidi - tajā bez viņas ir vēl desmit domubiedru, kuri plāno piedalīties 10.Saeimas vēlēšanās, kandidējot no «Vienotības» saraksta. Kurām «Vienotību» veidojošajām partijām aktīvisti pievienosies, gan joprojām nav skaidrs.

Lietussargu grupā ir Ēlerte, Ministru prezidenta un «SEB bankas» padomnieks Andris Vilks, Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš, bijusī «Delnas» padomes priekšsēdētāja Lolita Čigāne, politoloģe Rasma Kārkliņa, Latvijas pārstāve Eiropas Savienības tiesā Kristīne Drēviņa, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas nodaļas vadītājs Andris Grafs, Nacionālo bruņoto spēku pulkvedis Raimonds Rublovskis, kurš vairs neesot aktīvajā dienestā, kā arī Pasaules Dabas fonda Latvijā direktors Uģis Rotbergs, kurš nesen izstājies no «Sorosa fonda» valdes, Dagdas novada deputāts Juris Viļums un uzņēmējs «Jelgavas tipogrāfijas» valdes priekšsēdētājs Juris Sīlis.