Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Princesi Diānu, iespējams, nogalināja slepenas dienasgrāmatas dēļ

Princese Diāna autoavārijā Parīzē negāja bojā nejaušības dēļ: viņu nogalināja par to, ka viņa grasījusies atklāt britu valdības pārstāvju vārdus, kuri iesaistīti ieroču tirdzniecībā un pretkājnieku mīnu ražošanā. Šādu pārliecību paudis advokāts Maikls Mensfīlds, kurš 2007. gadā pārstāvēja ēģiptiešu miljonāra Muhammedu El Fajedu, kura dēls gāja bojā kopā ar princesi Diānu, vēstī Krievijas plašsaziņas līdzekļi.

Advokāts norādījis, ka princese vākusi kompromitējošus datus īpašā dienasgrāmatā, kuru vēlējusies drīzumā publiskot. Visticamāk, viņa dienasgrāmatu glabājusi personīgo dokumentu atvilktnē, bet pēc Diānas nāves atklājās, ka tā ir tukša un neviens vairs nespēja atcerēties, kas tajā kādreiz bija atradies.

Mensfīlds pieļauj: ar kompromitējošo materiālu vākšanu saistīts viņas 1997.gada brauciens uz Angolu, bet vēlāk viņa grasījās doties uz Kambodžu, lai izveidotu rehabilitācijas centru cilvēkiem, kuri cietuši no britu kājnieku mīnām. Taču nāve sagrāva viņas plānus nebūt ne bez iemesla, ir pārliecināts advokāts.

Mensfīlds gan brīžiem nonāk pretrunās ar sevi, jo vēl šī gada martā spāņu presei viņš sacīja, ka neviens neplānoja nogalināt princesi. Viņu gribējuši tikai iebiedēt, bet šis plāns pārvērties traģēdijā.

Princese Diāna un Dodijs El Fajeds gāja bojā 1997. gada 31.augustā. Londonas Karaliskajā tiesā šīs lietas noklausīšanās ilga gandrīz pusgadu. Tajā laikā tika uzklausītas vairāk nekā 250 liecības, kuras sniedza liecinieki no astoņām valstīm.