Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saistībā ar pedofilijas lietu Īrijas klosteros rudenī veiks pārbaudes

Pēc pāvesta Benedikta XVI vēstules Īrijas katoļiem sakarā ar nepilngadīgo seksuālās izmantošanas gadījumiem no dažu priesteru puses, šī gada rudenī tiks veikta pārbaude vairākās Īrijas diecēzēs, Garīgajos semināros un klosteros, vēstī [s:33464], atsaucoties uz Vatikāna Radio.

Pārbaudes mērķis ir palīdzēt bīskapiem, priesteriem, reliģiozo ordeņu locekļiem un kristīgajiem lajiem adekvāti izvērtēt radušos situāciju, kā arī veicināt garīgo un morālo atgriešanos.

Apustuliskie vizitatori rūpīgi izvērtēs katru seksuālās izmantošanas gadījumu no priesteru puses, tiksies ar upuriem, meklēs risinājumus un iespējas uzlabot situāciju, pamatojoties uz dokumentu Sacramentorum sanctitatis tutela. Vizīte vispirms notiks Īrijas arhidiecēzēs (Dublinā, Armagā, Tuamā), pēc tam arī citās diecēzēs.

Benedikts XVI nominēja vizitatorus atsevišķām Īrijas diecēzēm, piemēram, Armagas arhidiecēzi vizitēs Vestminsteres pensionētais arhibīskaps, kardināls Kormaks Mērfijs O’Konorijs, bet Dublinas metropoli – Bostonas arhibīskaps, kardināls Šons Patriks O'Malejs. Savukārt citas diecēzes pārbaudīs Toronto un Otavas arhibīskapi.