Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Polija publisko «melno kastu» ierakstus. Interese ļoti liela

Polijas varasiestādes nolēmušas, neraugoties uz Krievijas pozīciju, publiskot visus traģiskās aviokatastrofas Smoļenskā «melno kastu» ierakstus, vēstī [s:33473].

Pēc Nacionālās drošības padomes sēdes, kuras dalībnieki tika iepazīstināti ar ierakstiem un to stenogrammu, Polijas pārstāvis Broņislavs Komorovskis norādīja, ka «neviens no padomes locekļiem nav bijis pret ierakstu publiskošanu».

Iepriekš viņš norādīja, ka «melno kastu» ierakstu publiskošana notiks «ļoti drīz». To esot apstiprinājis arī Polijas premjers.

Otrdien pēcpusdienā Polijas Iekšlietu ministrijas mājas lapā publicēts pilotu sarunu transkripts, tomēr milzīgās intereses dēļ to praktiski nav iespējams atvērt. Par to pārliecinājās arī portāls «Apollo».

Patlaban tas pieejams tikai poļu valodā, tomēr tiek solīts, ka sarunu atreferējums būs pieejams arī krievu valodā.

Ministrija publicējusi precīzu sarunu atreferējumu. Tajā norādīts laiks un teiktais gan poļu, gan krievu valodā.

Ieraksts sākas plkst. 10.03 pēc Maskavas laika. Tās sākumā piloti apsprieduši kādu kolēģi.

Tālāk stenogramma atspoguļo ierastu lidaparāta lidojumu, kur piloti ikdienišķi runā savā starpā un ar dispečeriem, ik pa laika pasmejoties.

Vēlāk jau sekoja mēģinājums nolaisties. Plkst. 10.41 pēc Maskavas laika lidmašīna nokrita. Pēdējie pilotu vārdi bijuši izmisīgi lamu vārdi.

šeit!