Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ginesa rekorda uzstādīšanas ģenerālmēģinājums Ventspilī norisinājies veiksmīgi

Otrdien, 1. jūnijā, Ventspilī, Ostas ielas promenādē, iepretī ziedu skulptūrai «Mārītes»,  norisinājās Ginesa rekorda uzstādīšanas – Garākā ziedu paklāja pasaulē veidošanas ģenerālmēģinājums. Ģenerālmēģinājuma laikā no 2500 podiņos augošām samtenēm un leduspuķēm brīvprātīgie mēģinājuma dalībnieki izveidoja 50 m garu un 1 m platu ziedu paklāja posmu.

Paklāja veidošanas ģenerālmēģinājumā varēja piedalīties ikviens ventspilnieks un arī pilsētas viesis. Pasākumam pieteikušies bija 36 brīvprātīgie, to vidū pārstāvji no bērnu dārza «Rūķītis», SIA «Andifs», kā arī vairākas Ventspils ģimenes. Pasākuma laikā pievienojās arī citi ventspilnieki, kuri ar lielu interesi iesaistījās puķu kārtošanā. Pēc pasākuma visi klātesošie apsprieda mēģinājuma norisi un izteica viedokli, ko vajadzētu pamainīt un uzlabot, lai viss noritētu gludi Ginesa rekorda uzstādīšanas laikā. Visi ģenerālmēģinājuma dalībnieki saņēma arī īpašus krekliņus kā piemiņas velti par līdzdalību šajā pasākumā.

tourism@ventspils.lv

Kā jau iepriekš ziņots, par godu Ventspils pilsētas 720. jubilejai 23. un 24. jūlijā Ostas ielas promenādē iecerēts izveidots 1500 m garu un 1 m platu ziedu paklāju, tajā izmantojot turpat 80 tūkstošus podiņos augošu puķu. Izveidotais puķu paklājs būs apskatāms līdz pat 27. jūlijam, pēc tam puķes tiks izstādītas pie skolām un bērnudārziem, kā arī īpašā, pilsētas jubilejai par godu veidotā lielā puķu dobē.

Ir pieteikušies arī ventspilnieki, kuri apņēmušies izaudzēt puķes paklāja vajadzībām. Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks jau audzē agerātus, kas noderēs paklāja veidošanā, bet Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā aug samtenes, par kurām rūpējas visi mājas iemītnieki.

Tiem, kas nebūs paši izaudzējuši puķes un arī nebūs pieteikušies par brīvprātīgajiem, pasākuma laikā būs iespēja tās iegādāties ievietošanai ziedu paklājā, tādējādi pieliekot savu roku paklāja veidošanā.