Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policistiem izdodas aizturēt krāpnieku un garnadzi

Otrdien policistiem izdevies notvert kādu krāpnieku un garnadzi, kurš vēlāk atzinās arī vēl kādā pastrādātā noziegumā, portālam «Apollo» pavēstīja VP Rīgas policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Valsts policijas Rīgas reģiona Latgales iecirkņa darbinieki aizturēja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par vairākām krāpšanām. Vīrietis ar upuriem iepazinies internetā piedāvājot darbu, bet tikšanās laikā ieguvis darba meklētāju internetbankas kontu datus, sakot, ka tas ir priekšnoteikums darba iegūšanai.

Kriminālprocess par krāpšanu sākts jau maija vidū, kad kāds cietušais uzrakstīja iesniegumu par krāpšanu. Cietušais pastāstīja, ka krāpnieks ar viņu iepazinies internetā un norunājis tikšanos. Tikšanās laikā krāpnieks solījis iekārtot darbā, bet piebildis, ka tam viņam nepieciešami internetbankas dati, kurus cietušais, cerot uz ātru iekārtošanos darbā, iedevis sastaptajam vīrietim. Vēlāk cietušais konstatējis, ka krāpnieks, izmantojot viņa datus, ir noslēdzis līgumus «ātrajiem» kredītiem un iegūto naudu pārskaitījis uz citu kontu. Rezultātā cietušais ne tikai nav dabūjis darbu, bet iekūlies arī kredītsaistībās.

Policisti, veicot izmeklēšanas darbības, pāris nedēļu laikā noskaidroja iespējamā krāpnieka personību un 1. jūnijā agrāk netiesāto 1970. gadā dzimušo krāpnieku aizturēja. Tālākā darba ar aizturēto noskaidrots, ka viņš ir saistīts arī ar citām krāpšanas epizodēm, par kurām policijā iesniegumu pagaidām nav. Savukārt pats aizturētais policijai jau atzinies, ka kopā šādā veidā ir izkrāpis aptuveni 1000 latu, ko iztērējis savām vajadzībām.

Policijai ir pamats domāt, ka vīrietis šādā veidā ir apkrāpis vairākas personas, tāpēc policija lūdz atsaukties personas, kuras ir cietušas no attēlā redzamā vīrieša puses un lūdz zvanīt pa tālruni: 67086330, 67086315 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī.

Latgales iecirkņa darbinieki otrdien aizturēja arī kādu vīrieti aizdomās par juvelierizstrādājumu veikala aplaupīšanu. Viņš veikalā bija nolaupījis zelta ķēdīti aptuveni 500 latu vērtībā. Policijas iecirknī aizturētais atzinās arī kādā citā noziegumā.