Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rudzītis: latviešu moto varētu būt «pagaidiet, mēs drīz pieaugsim un tad...»

Pēc traģiskās aviokatastrofas pie Smoļenskas, kurā gāja bojā daudzi Polijas elites pārstāvji, ieskaitot Polijas prezidentu Lehu Kačiņski, [s:33484]. Savukārt rakstnieks un psihoterapeits Viesturs Rudzītis sarunā ar «Apollo» atklāja, ka, viņaprāt, latviešu moto varētu būt «pagaidiet, mēs drīz pieaugsim un tad...».

«Apollo» lietotāj, kā domā tu? Kāds, tavuprāt, ir latviešu moto?

«Polijas vidus — un jaunāko laiku vēsture ir pilna pazemojumiem. Dēmoni, par kuriem runā Ritterhausas kundze, ir. Vismaz es, iedomājoties poļus, redzu poļu aristokrātu zirgā aulekšojot pretim vācu tankiem. Viņi izjūt savus pazemojumus un izjūt arī vēlmi atkal būt tur, kur bija. Bet nespēj, jo tautas pašapziņā kaut kas ir salūzis, bet vēl nav saaudzis kopā. Viņi izdara pašnāvības, nespējot samierināties ar zaudējumiem, bet nespējot tos arī sadziedēt,» Rittenhausas teikto komentē Rudzītis.

Jautāts, kādi īsti ir Latvieši, Rudzītis norāda: «Diemžēl mūsu vēsture tiek sāk rakstīta tur, kur poļiem tā bija teju augstākajā punktā. Krakovā, Vāveles pilī dus senie poļu (un lietuviešu!) karaļi. Bet pati pils, Vislas līkumā, tā, lai spētu kontrolēt kuģniecību pa upi. Mūsu pilīm uz Daugavas nav bijis lemts izdzīvot un tas atspoguļojas psihiski. Mēs nezinām, kas mēs esam. Mums liekas, ka mēs gan esam, gan neesam vācieši. Gan esam, gan neesam krievi. Tādēļ kā tauta mēs sajūtamies mazvērtīgi, mūsu identitāte balstās uz noliegumu, bet uzvedībā tas atspoguļojas kā lielummānija».

«Ja poļi var teikt - «gan jau kaut kā», varbūt to var attiecināt arī uz mums. Bet vēl labāk par taviešiem būtu teikt - «pagaidiet, mēs drīz pieaugsim un tad... » — tā Rudzītis.