Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP aicina ieviest «spekulantu nodokli»

Tautas partija (TP) uzskata, ka nodokļu slogu palielināt šī brīža ekonomiskajā situācijā nedrīkst, tomēr partija rosina jau esošu nodokli aizstāt ar citu.

«TP stingri paliek pie savas pozīcijas, ka kopējo nodokļu slogu palielināt nedrīkst. Lai atturētu valdības institūcijas no slimīgās vēlmes ar papildus likmēm papildināt pilnīgi aplamo dienesta auto nodokli, kurš nepildās pat par ceturto daļu no plānotā apjoma, bet rada būtiskus administrēšanas izdevumus gan uzņēmējiem, gan valstij, TP rosina šo nodokli pilnībā atcelt. Lai kompensētu budžeta ieņēmumus no nesaprātīgi ieviestā un nekavējoši atceļamā dienesta auto nodokļa, TP piedāvā ieviest «spekulantu nodokli» 3% apmērā dzīvojamām telpām, kuras netiek izīrētas vai pārdotas, turot nesamērīgi augstas nomas vai pārdošanas cenas,» norāda TP Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis.

TP uzsver: šobrīd liels daudzums dzīvokļu ir nonācis arī banku īpašumā. Piemērojot augstāku nekustamā īpašuma nodokļa likmi juridisko personu īpašumā esošiem neizmantotiem mājokļiem, tiks veicināta cenas samazināšanās līdz pirktspējas līmenim un līdz ar to - nekustamā īpašuma tirgus aktivitāte. Vienlaikus tiktu nodrošināti papildus ieņēmumi valsts budžetā un tas notiks nevis paaugstinot nodokļa likmi ģimenēm par vienīgo mājokli, bet gan piespiežot vairāk maksāt tos, kuru īpašumā ir neizmantota dzīvojamā platība.

TP deputāti ierosina likuma «Par nekustamā īpašuma nodokli» 3.pantā noteikt, ka juridiskās personas īpašumā esošam nekustamajam īpašumam, kas netiek izmantots saimnieciskās darbības veikšanai (izīrēts vai iznomāts), tiek piemērota nodokļa likme 3% no kadastrālās vērtības. Minētā nodokļa likme varētu stāties spēkā ar 2011.gada 1.janvāri.

TP uzskata, ka, piešķirot kredītus, līgumā turpmāk jābūt strikti noteiktam, ka kredīta ņēmējs par savām uzņemtajām saistībām bankai atbild tikai ar iegādāto īpašumu.