Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Četri vīrieši mēģinājuši izspiest iespaidīgas naudas summas

Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde nodevusi prokuratūrai materiālus kriminālvajāšanas sākšanai pret četrām personām par iespaidīgu naudas summu izspiešanu, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas pārstāve Linda Neimane.

Kriminālprocess par izspiešanu sākts šā gada janvārī un pirmstiesas izmeklēšanas laikā savākti pierādījumi un par aizdomās turamām atzītas četras personas – 1965. gadā dzimušais S., 1966. gadā dzimušais R., 1980. gadā dzimušais A. un 1984. gadā dzimušais N.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka visi četri vīrieši laika posmā no pagājušā gada septembra līdz šā gada janvārim no cietušajiem centušies izspiest lielas naudas summas – 100 000 eiro un 15 000 dolāru, kā arī pieprasījuši atdot cietušajiem piederošos īpašumus.

Kopumā atklātas četras noziegumu epizodes. Trim no aizdomās turētajiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, bet ceturtajam – aizliegums izbraukt no valsts un policijas uzraudzība.

Par izspiešanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tā izdarīta, lietojot vardarbību Krimināllikuma 183.panta 2.daļā paredzēts sods ar brīvības atņemšana uz laiku no 5 līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.