Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID pārtrauc šogad sestā «naudas atmazgātāju» grupējuma darbību

Otrdien Valsts ieņēmu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde apturēja kārtējā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu jeb «naudas atmazgāšanu» saistīta noziedzīga grupējuma darbību. Pēc sākotnējās informācijas noziedzīgais grupējums kopš pagājušā gada sākuma legalizējis vairāk kā 7,6 miljonus latu un, nenomaksājot pievienotās vērtības nodokli (PVN), nodarījis valsts budžetam kaitējumu aptuveni 1,3 miljonu latu apmērā, portālam «Apollo» pavēstīja VID Komunikācijas daļā. 

VID Finanšu policijas pārvalde 2010.gada 19.maijā sāka kriminālprocesu saistībā ar noziedzīgu grupējumu, kas darbojās ar mērķi samazināt valsts budžetā maksājamo PVN apmēru vairākiem desmitiem reāli strādājošu uzņēmumu un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus. Shēmas klienti savās PVN atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem,  tādējādi samazinot sava uzņēmuma nodokļu maksājumus valsts budžetā.

Šī gada 1. un 2.jūnijā VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji īstenoja vērienīgu pirmstiesas izmeklēšanas darbību kopumu, tajā skaitā 16 kratīšanas noziedzīgajā shēmā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automašīnās Rīgā, Ogrē, Ķegumā un Ķekavā, kā arī veica citas kriminālprocesuālās darbības astoņos reāli strādājošos uzņēmumos, kas izmantoja «naudas atmazgātāju» sniegtos pakalpojumus. Kratīšanu laikā izņemti vairāk kā 60 noziedzīgajā shēmā iesaistīto uzņēmumu zīmogi, liels daudzums kodu kalkulatoru un citi lietiskie pierādījumi.

Kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka krāpšanas shēmu izmantojuši vismaz divi Latvijas vadošie gaļas pārstrādes un vairumtirdzniecības uzņēmumi, kas savu produkciju piegādā arī lielveikalu tīkliem, kā arī kāds inkasācijas pakalpojumu sniegšanas uzņēmums.

Kriminālprocesa ietvaros aizdomās turamās personas statuss piemērots divām personām,  kurām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Kopumā pirmstiesas izmeklēšanas laikā 31 norēķinu kontā Latvijas kredītiestādēs ir apturēti 18 noziedzīgajā shēmā iesaistīto uzņēmumu naudas līdzekļi. Precīzs apturēto naudas līdzekļu apjoms pagaidām nav zināms, jo vēl nav saņemta visa nepieciešamā informācija no kredītiestādēm.