Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskava Varšavai atdevusi, iespējams, viltotus «melno kastu» ierakstus

Krievijas puse viltojusi traģiskajā katastrofā avarējušā Polijas lidaparāta «Tu-154» «melno kastu» ierakstus. 31. maijā Polijai atdots viltots dokuments. To paziņojis Polijas Kara Gaisa spēku pulkvežleitnants Bartošs Stroinskis - viens no ekspertiem, kuri brauca uz Maskavu un piedalījās «melno kastu» ierastu atšifrēšanā, vēstī Krievijas mediji, atsaucoties uz poļu izdevumu «Super Express».

Stroinskis apgalvo, ka «melno kastu» stenogrammās, kuras saņēmuši poļi, nav viņa paraksta, lai arī viņš esot pats parakstījis dokumentu Maskavā. Turklāt stenogramma, kas publiskota Varšavā 1.jūnijā, datēta ar 2.maiju, taču Stroinskis apgalvo, ka vīzēšanas procedūra notikusi jau agrāk.

Stroinskis vadīja «Tu-154», ar kuru Katiņā ieradās Krievijas premjera Vladimira Putina ielūgtais Polijas premjers Donalds Tusks trīs dienas pirms prezidenta lidmašīnas katastrofas.