Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Briseles tiesā nošauti divi cilvēki

Nezināmam uzbrucējam atklājot uguni Briselē pilsētas tiesas zālē, nogalināti divi cilvēki - tiesnese un kāds tiesas darbinieks, vēsta radio «Brīvība».

Uzbrukums noticis, kad miertiesnese izskatīja kādu lietu ģimenes un kaimiņu strīdu tribunālā, tikai dažu simtu metru attālumā no impozantās Justīcijas pils Briseles centrā, amatpersonas apliecināja preses konferencē.

Kad prāva jau tuvojās beigām, kāds vīrietis, kas visu sēdes laiku atradās zālē, «izvilka šaujamieroci, revolveri, un izšāva uz tiesnesi un viņas asistentu, abus nogalinot», sacīja Briseles prokurors Žans Žaks Meijērs. Uzbrucējam «īsu brīdi dzinās pakaļ kāds no klātesošajiem juristiem, bet viņam izdevās aizmukt pa apkārtnes ceļiem».

Kā apliecināja vairāki informācijas avoti, šāvējs bijis kāds albānis, kurš nav bijis mierā ar miertiesneses spriedumu viņa bērnu aizbildniecības lietā.

«Tā ir patiesa drāma. Miertiesnese, pirmo reizi vēsturē, un viņas asistents nogalināti tribunāla zālē,» sacīja Beļģijas tieslietu ministrs Stefans de Klerks. «Tas ir nepieņemami.»