Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mežos šogad varētu būt vairāk lāču

Dodoties uz mežu ogot vai sēņot, iedzīvotājiem šogad ir lielāka iespēja sastapties ar ķepaini, jo lāčiem, tašķirībā no vilkiem, aukstā un garā ziema bijusi labvēlīga. Latvijas ziemeļaustrumu mežos šo zvēru kļuvis vairāk, vēsta «Latvijas Avīze».

Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību un iekšējās kontroles jautājumos Laimonis Kļaviņš laikrakstam stāsta, ka lielākā daļa lāču ziemas miegu pārlaiduši tepat Latvijā, nevis ienākuši pāri Krievijas vai Igaunijas robežai, kā tas bijis iepriekšējos gados

Kopumā ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijās šogad ir uzskaitīti jau 11 lāči, no kuriem septiņi ir apmetušies Balvu pusē, bet pa diviem – Gulbenes un Alūksnes mežos.

Lai gan daudzi ogotāji un sēņotāji, baidoties no lāčiem, metīs mežam līkumu, bailēm neesot pamata, jo pareizas uzvedības gadījumā nekas nevar atgadīties. Ja nu tomēr ir nācies sastapties ar ķepaini, vislabāk ir atkāpties un mierīgi doties tālāk, nevis gaidīt lāča reakciju. Turklāt pats dzīvnieks, ieraugot cilvēku, ir nobijies.

Alūksnes novada Mālupes pagasta iedzīvotāja Anna ir mežā sastapusies ar lāci. Pēc neliela sastinguma brīža viņa metusies bēgt ko kājas nes «Sākumā nesapratu, kas tas ir, un pētīju. Lācis sēdēja pie koka un izskatījās ar kaut ko nodarbināts. Laime, ka mani viņš neievēroja,» spriež Anna. Viņai šis gadījums spilgti iespiedies atmiņā uz mūžu un tagad sēņotāja met līkumu pierobežas mežiem.

Kļaviņš skaidro: ja lācis ir lācis ir nostājies uz pakaļkājām, tad tā ir zīme, ka viņš vēlas aplūkot sastapto ceļa biedru, jo lāčiem ir vāja redze. Lielāka piesardzība ir jāievēro tajos gadījumos, ja pamana mazos lācēnus, jo aizstāvot mazuļus, lācis var kļūt agresīvāks.