Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Polijas mediji: kļūdīties varēja arī Smoļenskas lidostas dispečeri

Iespējams, ka Smoļenskas lidostas dispečeri varētu būt snieguši neprecīzas ziņas Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas pilotiem pirms traģiskās katastrofas, kas 10.aprīlī prasīja 96 cilvēku dzīvību, vēsta Polijas mediji.

Kā ceturtdien raksta avīze «Rzeczpospolita», atsaucoties uz Polijas televīzijas TVP1 žurnālistiem, dispečeri ziņojuši, ka lidmašīna atrodas tuvāk lidostas skrejceļam, nekā patiesībā bijis. Tādi atzinumi radušies, izskaitļojot lidmašīnas ātrumu.

Lidojuma dati liecina, ka divus pēdējos kilometrus lidmašīna veikusi vidēji 22 sekundēs, un tas nozīmē, ka šai laikā tai būtu vajadzējis sasniegt skrejceļu, taču Polijas prezidenta lidmašīna avarēja pēc 20,6 sekundēm, kad līdz skrejceļam vēl bija palicis gandrīz kilometrs.

Tas nozīmētu, ka laineris pēdējās divdesmit sekundes lidojis ar ātrumu 173 kilometri stundā, taču tas šķiet neiespējami, jo, gatavojoties nolaisties, lidmašīna lidoja ar aptuveni 300 kilometru ātrumu.

Kā uzskata poļu žurnālisti, pastāv cita iespēja - kļūdaini dispečeru norādījumi.
Lidmašīnas apkalpe, uzklausot šos norādījumus, iespējams, domāja, ka jau nonākusi līdz skrejceļam, izteikušies eksperti.

«Tas, ka lidmašīna pēc 1100 metriem ietriecās kokā, ļauj apgalvot, ka lidotāji bijuši pārliecināti, ka tajā vietā jābūt skrejceļam. Rodas jautājums, vai Krievijas dispečeri pienācīgi vadīja lidojumu? Šķiet, tieši šā kilometra arī pietrūcis,» sacījis izdevuma «Lotnictwo» žurnālists Kšištofs Zalevskis.