Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperti: Būvniecībā neapgūtas iespējas ir biroju centru izveidē

Būvniecības sektorā Latvijā vēl neapgūtas iespējas ir biroju centru izveidē, sarunā ar biznesa portālu «Nozare.lv» atzina projektu vadības kompānijas «Aecom» Baltijas reģiona direktori Arnis Kākulis un Pēteris Kalniņš. 

Kalniņš skaidroja, ka, lai arī patlaban daļa biroju telpu ir tukšas, tomēr Latvijā ir ļoti maz tādu ēku, kas būtu būvētas speciāli biroju centriem, tāpēc šī ir viena no būvniecības jomām, par kuru interesējas arī ārvalstu investori. 

«Tagad liela daļa biroju ir tukši tieši tāpēc, ka nekad nav būvēti kā biroju telpas. Kvalitatīvu un liela apjoma biroja telpu Rīgā nav. Ja klientam ir nepieciešami 20 000 kvadrātmetru, kur izvietot vismaz 600 darbiniekus, tad nemaz īsti nav ko piedāvāt,» atzina Kalniņš. 

«Aecom» novērojumi liecina, ka pēdējo trīs mēnešu laikā starptautiskie attīstītāji sāk «uzplaukt» un interesējas tieši par iespējām Latvijā attīstīt biroju ēkas, kā arī konferenču centrus. 

«Viņi vēl nav tādā punktā, lai parakstītu līgumus, bet viņi skatās zemesgabalus un pēta investīcijas,» norādīja Kākulis. 

Saskaņā ar Kalniņa teikto investoru interese par būvniecību Latvijā pēdējo mēnešu laikā ir augusi, jo viņi ir sapratuši, ka «būvniecības cenas tagad ir tik zemas, ka zemākas vairs nav iespējamas». «Tagad ir tas brīdis, kad sākt kaut ko darīt,» pārliecināts ir Kalniņš. 

Visu interviju ar Kākuli un Kalniņu var lasīt biznesa portāla «Nozare.lv» sadaļā «Viedokļi, intervijas». 

Starptautiskā tehnoloģiju un projektu vadības kompānija «Aecom» Latvijā darbību sāka pagājušajā gadā, kad iegādājās Latvijas projektu vadības uzņēmumu SIA «Savant», kas tika dibināts 2007.gadā. 

Kompānija «Aecom» ir profesionālā tehniskā atbalsta un vadības jomas atbalsta globāls piegādātājs plaša spektra tirgos, ieskaitot transporta, būvniecības, apkārtējās vides aizsardzības un enerģijas tirgus. Kompānijas akcijas tirgo Ņujorkas fondu biržā. «Aecom» apgrozījums 2008.gadā bijis 5,2 miljardi ASV dolāru (2,74 miljardi latu). Tehnisko konsultāciju uzņēmums nodarbina 43 000 darbinieku.