Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID Centrāltirgū atrod «bezsaimnieka» mantu – tonnu dārzeņu un augļu

Ceturtdien Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbībā ar Pārtika veterināro dienestu veica pārbaudes Rīgas Centrāltirgū.  Tās laikā VID darbinieki veica 18 tirdzniecības vietu pārbaudes un konstatēja dažādus pārkāpumus saistībā ar tirdzniecības noteikumu neievērošanu. Pārbaužu laikā konfiscētā bezsaimnieka manta – gandrīz tonna dārzeņu un augļu, informē VID.

Konfiscētie dārzeņi un augļi nodoti nodoti Rīgas sociālās aprūpes centriem «Stella–Marris» un «Mežciems».

Kopumā veiktas 18 dažādās tirdzniecības vietās Rīgas Centrāltirgū. Pārbaudes laikā  inspektori veica pirkumus un pārbaudīja preču izcelsmi apliecinošus dokumentus, preču pavaddokumentu žurnālu, tirdzniecības vietā esošā elektroniskā kases aparāta lietošanas noteikumu ievērošanu, kā arī to, vai ar tirdzniecības vietā nodarbinātajām personām ir noslēgtas darba tiesiskās attiecības un ir iesniegtas ziņas VID ne vēlāk kā vienu dienu pirms persona uzsāk darbu.

17 tirdzniecības vietās VID inspektori konstatēja, ka tiek tirgoti augļi un dārzeņi bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem, bet vienā - maznozīmīgi pārkāpumi kases aparātu lietošanā.

Uzzinot, ka pircējs ir VID inspektors, 17 gadījumos pārdevēji atstāja tirdzniecības vietu un neatgriezās, neuzrādot dokumentus, kas ir nepieciešami, lai veiktu tirdzniecību tirgus teritorijā. Rezultātā prece atzīta par bezsaimnieka mantu un pieņemti lēmumi administratīvā pārkāpuma lietā par augļu un dārzeņu konfiskāciju.

Kopumā tika konfiscēti 749,29 kilogrami augļu, 215,1 kilograms dārzeņu un 12,1 kilograms sēklu, tajā skaitā 304,09 kilogrami zemeņu, 242 kilogrami arbūzu, 122 kilogrami gurķu, 77,5 kilogrami vīnogu, 70 kilogrami apelsīnu, 49 kilogrami kāpostu, 24,6 kilogrami piparu, 12,1 kilograms saulespuķu sēklu, u.c.

Augļi un dārzeņi nodoti Rīgas sociālās aprūpes centriem, kuros tiek aprūpēti veci ļaudis un invalīdi.

Par konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās un tiks piemēroti sodi saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.