Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

AIDS organizācijas kritizē FIFA par aizliegumu izplatīt prezervatīvus PK finālturnīrā

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) AIDS organizācijas kritizē Starptautisko Futbola federāciju asociāciju (FIFA) par prezervatīvu un izglītojošu materiālu par HIV aizliegumu izplatīt stadionos un fanu pulcēšanās vietās.

«Līdz šim brīdim FIFA nav atļāvusi sabiedriskajām organizācijām izplatīt ar HIV vai veselību saistītu informāciju,» kopējā paziņojumā pavēstīja «AIDS Consortium», «Southern African HIV Clinicians Society» un citas organizācijas.

«FIFA nav piešķīrusi mums nekādu rakstisku atļauju izdalīt prezervatīvus stadionos un fanu parkos,» piebilda organizāciju pārstāvis.

Vietējās organizācijas paziņoja, ka FIFA ir morāls pienākums palīdzēt cīnīties ar HIV valstī, kura visvairāk cieš no šī vīrusa. Apmēram 5,7 miljoni cilvēku no Dienvidāfrikas 48 miljoniem iedzīvotāju ir inficējušies ar HIV.

Aprīlī DĀR sāka pasaulē lielāko HIV pārbaužu un ārstēšanas kampaņu, ar kuras palīdzību paredzēts līdz 2011. gadam pārbaudīt 15 miljonus cilvēku un sniegt medicīnisku palīdzību 80% HIV inficēto cilvēku valstī.

«Pasaules kauss ir iespēja izvērst šo kampaņu un apvienot sportu ar idejām par izsargāšanos no HIV un veselīgu dzīvesveidu, tā lai šīs idejas dzirdētu miljoniem cilvēku,» pavēstīja sabiedrisko organizāciju pārstāvis.

FIFA šo situāciju vēl nav komentējusi.