Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«InoPressa»: aviokatastrofā vainojams Kačiņskis

Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas katastrofā vainojams pats valsts vadītājs, secina izdevums «Inopressa». Visticamāk, prezidenta neizlēmība bijis iemesls, kādēļ lidaparāta piloti pieļāva rupjas kļūdas.

Izdevums norāda, ka piloti, visticamāk, gaidījuši prezidenta pavēli veikt nosēšanos citā lidostā.

Nozīmīgu loma pēdējās lidojuma sekundēs bijusi Gaisa kara spēku vadītājam Andžejam Blasikam, kuš atradās pilotu kabīnē. Viņa teiktais fiksēts «melno kastu» ierakstos.

Blasikam, kam esot bijusi ievērojama pilota pieredze, bija jāsaprot, ka mēģinājums nosēdināt lidmašīnu Smoļenskā ir pretrunā ar visiem drošības noteikumiem. Ieraksti nav fiksējuši nevienu augstās amatpersonas norādījumu pilotiem pārtraukt bīstamos manevrus. Blasiks neesot iebildis, neskatoties uz to, ka neilgi līdz avārijai lidmašīnas pilota kabīnē atskanēja borta rīkojums uzņemt augstumu.

Izdevums norāda: ja reiz nav bijis prezidenta spiediena uz pilotiem, kāpēc tie nav pieņēmuši lēmumu doties uz citu lidlauku? Eksperti norāda, ka Blasiks neesot spējis dot pavēli lidot uz citu lidostu, jo gaidījis, ka šādu norādījumu dos Kačiņskis.

Liktenīga esot bijusi 11. minūte pirms katastrofas, kad pilotu kabīnē atskanēja vārdi: «pagaidām nav pieņemts lēmums». Visticamāk, šie vārdi liecina tieši par to, ka tika gaidīta prezidenta pavēle, kur veikt nosēšanos.