Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TB/LNNK: latviskajām partijām jānovērš SC nonākšana varas pozīcijās

Apvienības «Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valde aicina politisko spēku apvienību «Vienotība», kas pirms nedēļas izšķīrās neveidot kopīgu vēlēšanu sarakstu ar TB/LNNK un «Visu Latvijai», rīkoties atbilstoši deklarētajiem nacionālajiem principiem un publiski izslēgt iespēju pēc vēlēšanām veidot valdības koalīciju ar «Saskaņas centru», portālam «Apollo» pavēstīja TB/LNNK runasvīrs Rolands Pētersons.

TB/LNNK vadība pauž bažas, ka, iespējams, tieši tāds ir bijis dažu «Vienotības" politiķu mērķis, ierobežojot savu partneru loku un neiekļaujot tajā partijas, kas skaidri iestājas pret sadarbību ar «Saskaņas centru» vienas valdības ietvaros. TB/LNNK tomēr turpinās atbalstīt «Jaunā Laika» pārstāvja Valda Dombrovska vadīto valdību un būt konstruktīva tās partnere.

«Var tikai izteikt nožēlu par «Vienotības» lēmumu ierobežot partneru loku, kam, šķiet, galvenais slēptais mērķis ir bijis parādīt gatavību atteikties no nacionālas politikas, tā paverot sev iespēju sadarbībai ar «Saskaņas centru», atzīst TB/LNNK priekšsēdētājs Roberts Zīle. TB/LNNK tādēļ ir vienojusies ar «Visu Latvijai» par kopīgas apvienības veidošanu, kas centīsies darīt visu iespējamo, lai prokrieviskie politiskie spēki tomēr nenonāktu varas pozīcijās.

Zīle vienlaikus uzsver: «Tik ilgi, kamēr es būšu šīs apvienības priekšsēdētājs, es nepieļaušu nekāda veida ekstrēmu vai nacionāli populistisku piedāvājumu izteikšanu sabiedrībai. Mēs vēlētājiem piedāvāsim nacionāli konservatīvu politiku eiropeiskā izpratnē, ar to, pirmkārt, saprotot Latvijas valstiskuma stiprināšanu un iestāšanos pret Krievijas ģeopolitiskajiem centieniem, izmantojot ekonomiskās krīzes radīto sociālo spriedzi, palielināt savu ietekmi Austrumeiropā. Ir bīstami politisko varu Latvijā atdot prokrieviskajām partijām, tādēļ mūsu piedāvājums vēlētājiem būs plašs un sabalansēts, ietverot gan nacionālās, gan sociāli ekonomiskās politikas aspektus».

Jau ziņots, ka TB/LNNK valde 31. maijā nolēma veidot kopīgu TB/LNNK un partijas «Visu Latvijai» deputātu kandidātu sarakstu 10. Saeimas vēlēšanām, kā arī uzsākt TB/LNNK un VL politisko organizāciju apvienības veidošanu. Tomēr galīgā lēmuma pieņemšanai par politiskas apvienības veidošanu ar VL, kas ir ciešāka sadarbības forma par kopīgu kandidātu sarakstu, vēl ir nepieciešams TB/LNNK kongresa lēmums. TB/LNNK ārkārtas kongress un jaunās apvienības dibināšanas kongress varētu notikt 3. vai 4. jūlijā.