Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanis situāciju ekonomikā salīdzina ar situāciju pēc zemestrīces

Viens no LPP/LC līderiem eiroparlamentārietis un bijušais premjers Ivars Godmanis pašreizējo situāciju ekonomikā salīdzina ar situāciju pēc zemestrīces un piekrīt Tautas partijas (TP) līderim Andrim Šķēlem par nepieciešamību veidot bezdeficīta budžetu.

«Tas, kas tagad notiek, ir jautājums par «afteršokingu» jeb pēczemestrīces grūdienu,» klāstīja Godmanis, norādot, ka pašreizējā situācijā var sekot vēl vairāki grūdieni, daudz mazi grūdieni vai arī tādi vairs var nebūt vispār.

Šajā ziņā jautājums ir - vai vajag šos grūdienus gaidīt, vai rīkoties. «Domāju, ka jārīkojas,» minēja Godmanis.

Viņš uzsvēra, ka, protams, nepieciešams samazināt budžeta deficītu. Turklāt, runājot par taupību, jāatceras, ka, piemēram, ja tiek atlaisti darbinieki un kādā iestādē līdzšinējo simts cilvēku vietā strādā divdesmit, arī līdzšinējā lieluma ēka vairs nav vajadzīga.

Tomēr «vienīgais pareizais, galvenais priekšvēlēšanu moments ir, kā mēs dosim cilvēkiem darbu», uzsvēra eiroparlamentārietis, norādot, ka «nav citu uzdevumu». Turklāt par šīm lietām jārunā ļoti konkrēti.

«Var mēģināt cilvēkus maldināt, sākt moralizēt, teikt - atkal zagļi, atkal oligarhi.. Iet uz lietām, kas nav konkrētas un apjukušiem cilvēkiem to ir ļoti viegli iestāstīt,» vēl piebilda politiķis, uzsverot, ka jaunajai apvienībai no šādas polemikas jāizvairās un jārunā par konkrētām lietām.

Tādēļ, viņaprāt, arī ir svarīgi veidot apvienību kopā ar Tautas partiju un uzņēmējiem, jo «neapšaubāmi Ķirsons varēs pateikt, kāds būs darba vietu nodrošinājums sabiedriskajā ēdināšanā» un citi uzņēmēji citās nozarēs. Līdz ar to, kopā ejot, arī varēs atbildēt uz galveno jautājumu un «nevis gaidīt zemestrīces pēctriecienus», bet «ar savu darbu pakāpeniski iet ārā uz labo».

Viņš arī piekrīt TP līdera paustajam, ka par mērķi jāuzstāda bezdeficīta budžets, uz kuru jāvirzās. «Vai to varēs uzreiz, nezinu,» gan atzina Godmanis.

«Mēs uzvarēsim tos, kuri ir gatavi tādā dūmakainā, neskaidrā veidā stāstīt par morāli, par lietām, par kurām viņiem sapratne ļoti bieži ir minimāla,» piebilda LPP/LC pārstāvis.