Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No ASV izšauj raķeti. Austrālijā masveida satraukums par NLO

Sestdien Austrālijas austrumu debesīs īsi pirms saullēkta manīta spoža spirālveida gaisma, kas, pēc astronomu domām, bija no ASV Kanaverala zemes raga izšauta raķete, taču tā izraisījusi valstī masveida satraukumu par iespējamu novērotu NLO.

Pēc dažu aculiecinieku teiktā, tā izskatījusies kā «spirāle konfektē» un bija redzama virs trim Austrālijas austrumu provincēm - Jaundienvidvelsas, Kvīnslendas un Austrālijas federālās galvaspilsētas teritorijas.

«Tai bija attāls spožs centrs, līdzīgi kā spožai zvaigznei, no kuras spirāles veidā paplašinoties nāca ārā astes,» sacīja Kanberas iedzīvotājs Džeims Bučers. Pēc viņa teiktā, fenomens bijis novērojams divas līdz trīs minūtes.

Citi aculiecinieki redzēto raksturoja kā «milzīgu rotējošu mēnesi» ar virpuli viducī, vai kā izgaismotu mākoni, kas virzījies augsti un ātri virs horizonta.

Sidnejas observatorijas astronoms Endrjū Džeikobs sacīja, ka tā, visticamāk, bija kompānijas «SpaceX» raķete «Falcon 9», kas tika izšauta no Kanaverala zemes raga piektdien.

«Tas atbilst vislabāk - raķete, no kuras nāk kaut kas ārā, no motora izplūst degviela,» sacīja Džeikobs. «Raķete, iespējams, nedaudz kūleņoja vai griezās, kas rada spirālveida efektu. Tas man ir līdz šim labākais izskaidrojums, visticamāk, arī vienīgais.«

Gaisma kustējās nepareizajā virzienā, lai tas būtu astronomisks fenomens, un, pēc Džeikoba teiktā, viņš izslēdz citas iespējas, ka tā varētu būt bijusi komēta, uz mākoni vērsts prožektors, Mēness atspulgs vai meteorītu lietus.

Pēc viņa teiktā, laiki sakrituši, ka virs Atlantijas okeāna, Āfrikas un Indijas okeāna lidojošā raķete tajā brīdī atrastos virs Austrālijas.

Fakts, ka tā bijusi redzama tika plašā teritorijā, nozīmē to, ka raķete bijuši ļoti augstu atmosfērā vai pat Zemes orbītā, sacīja Džeikobs.

Privātkompānijas «SpaceX» raķetes «Falcon 9» palaišana ir pavērsiena punkts kosmosa industrijas sacensībās par komerciālu nesējraķešu izstrādi, kas uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS) varētu nogādāt kravas un astronautus.