Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Naftas piesārņojums Meksikas līcī izpūdis 320 kilometru rādiusā

Naftas piesārņojums no avarējušā kompānijas «British Petroleum» (BP) urbuma Meksikas līcī jau izpūdis aptuveni 320 kilometru rādiusā un sadalījies neskaitāmos mazākos naftas plankumos, svētdien paziņojis ASV admirālis Teds Allens, kas savā valstī vada avārijas seku novēršanas operāciju.

Pēc viņa teiktā, tas ļoti apgrūtina pūliņus nepieļaut naftas izskalošanos krastā, jo, mainoties vēja virzienam, naftas strēmeles tiek dzītas aizvien uz citu pusi.

Jau ziņots, ka piesārņojuma plankumi skāruši Luiziānas štata piekrasti apmēram 200 kilometru garumā un tagad apdraud arī Alabamas, Misisipi un Floridas krastus.

BP svētdien paziņoja, ka pašlaik dienā tai izdodas savākt aptuveni 10 000 barelus naftas, kas izplūst no avarējušā urbuma. Lai gan jaunā ziņa ir iepriecinoša, tomēr liels daudzums naftas joprojām izplūst līča ūdeņos, jo tiek lēsts, ka no urbuma ik dienas ūdenī nonāk 19 000 barelu naftas.

Allens tikmēr atteicies novērtēt, kāda daļa naftas šobrīd tiek savākta, sacīdams, ka šie dati vēl tiek aprēķināti. Tāpat kā BP vadītājs Tonijs Heivords, admirālis atzinis, ka galīgi atrisināt problēmu var palīdzēt tikai jauns palīgurbums, pa kuru varētu aizcementēt avarējušo urbumu. Šo darbu ir cerības paveikt ne agrāk par augustu.

Pēc Allena teiktā, jārēķinās, ka tuvāko mēnešu laikā problēmas turpināsies. «Visi ir kļuvuši par šā piesārņojuma ķīlniekiem,» viņš piebildis.