Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID darbinieki gatavi tiesāties par mazajām algām

Pēc reorganizācijas daļa VID ierēdņu katru dienu uz Rīgu brauc pat no tālākajām Latvijas pilsētām, citi galvaspilsētā īrē istabiņas vai dzīvo pat studentu kopmītnēs. Šiem darbiniekiem izdevumi tikai auguši, bet algas palikušas vecās – dažiem tās ir pat par 200 latiem mazākas nekā kolēģiem Rīgā. Lai arī darba apjoms visiem ir vienāds, svētdien vēstī «Nekā personīga». 

Par netaisnīgo situāciju vairāki neapmierinātākie darbinieki uzrakstījuši vēstuli VID vadībai, Finanšu ministram Eināram Repšem (JL) un Valsts kontrolei.

VID darbinieku vēstulē teikts: «VID vadībā laikam nesaprot, ka lielākai daļai no šiem ierēdņiem ir palikusi iedzīve, kā arī palikušas ģimenes kaut kur tur laukos: dzīvesdraugi, kas tur strādā un pārceļoties uz dzīvi Rīgā, darbu var zaudēt; vecāki, kas pamatā ir pensionāri un kuriem ikdienā ir nepieciešams bērnu atbalsts un palīdzība; mazāki un lielāki bērni, kuru dēļ arī darbinieki ir pieņēmuši piedāvājumu doties uz darbu Rīgā, jo viņi ir jāskolo un jāpabaro šodien.»

Daiga Pētersone agrāk strādāja Cēsīs. Bet kopš janvāra katru dienu brauc uz darbu Rīgā. Citi viņas kolēģi mēro ceļu no Jēkabpils, Limbažiem, Valmieras un pat Valkas. Cita vēstules atklāj, ka  mēnesī uz rokas saņem 242 latus, Rīgā īrē istabiņu, uz mājām brauc nedēļas nogalēs un visu algu šādi iztērē. VID vadība apgalvo, ka šādas ačgārnības atklājuši tikai reformas gaitā, bet saviem darbiniekiem neko apsolīt nevar.

VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Ināra Pētersone norāda, ka «apsolīt es pati diemžēl neko nevaru. Jo manā rīcībā nav finansējums. Bet, protams, tas ir mans kolektīvs, par kuru man ir jārūpējas. Līdz ar to ticiet man vai nē – katru pirmdienu pie Jezdakovas ejam un skatāmies to situāciju, kāda ir budžetā».

VID ģenerāldirektore Nellija Jezdakova sacīja, ka dara visu, lai «kaut kādā veidā lai tā situācija uzlabotos». Jautāta, ko viņa var atbildēt cilvēkiem, kuri varētu pildīt šo te godu un strādāt valsts pārvaldē, ka viņiem nepietiek par ko izdzīvot, Jezdakova atbild: «Ko es rakstīšu... man būs rakstiski viņiem jāatbild. Tas ir fakts. Un es aprakstīšu visu ko es daru viņu labā un es ceru, ka mēs arī saņemsim kaut kādu papildus finansējumu algas izlīdzināšanai. 57:47»

Darbiniekus vadības atbilde neapmierina. Ja VID ģenerāldirektore viņus nesadzirdēs, darbinieki gatavi savu taisnību aizstāvēt arī tiesā.