Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Finanšu policija izkratījusi «Russkoje radio» un «Super FM»

Pēc Finanšu policijas aplēsēm Ogres domes deputāts Arvis Auziņš darbojies kā naudas atmazgātājs – ar dažādu firmu starpniecību palīdzējis labiem draugiem un paziņām nokrāpt valstij PVN. Darboties sācis jau pērnā gada sākumā, ap to laiku Auziņš ieradās pie raidījuma «Nekā personīga» žurnālistiem, ar ierosinājumu dot kukuli, lai raidījums nerādītu reportāžu par Kombuļu lāzeršovu. Toreiz Auziņam izdevās izsprukt sveikā, vēstī «Nekā personīga».

Šobrīd ir aizdomas, ka Auziņš pavisam esot atmazgājis 7,6 miljonus latu, valstij radot 1,6 miljonu nesaņemtā PVN zaudējumus.

Finanšu policijas priekšnieka vietniece Ļubova Švecova norādījusi: «Nepamatoti deklarācijās tiek uzrādīti darījumi un iekļauti priekšnodokļi, pievienotās vērtības nodoklis, lai samazinātu budžetā maksājamo summu pievienotās vērtības jomā. Standartā tiek noformēti dokumenti, darījumi, kas reāli nenotiek, nauda tiek izlaista caur vienu vai diviem vai trim fiktīviem uzņēmumiem, kuri atrodas kontrolē organizētās noziedzības grupējuma un pēc tam tiek atgriezta atpakaļ tam pašam uzņēmumam, lai viņš varētu veikt izmaksas tām pašām aplokšņu algām, vai kaut kādiem citiem personīgiem tēriņiem vai citiem mērķiem».

Pirmajā un otrajā jūnijā policisti esot veikuši 17 kratīšanas, arestēti 32 banku konti 18 uzņēmumiem. Kratīšanu finanšu policisti veikuši arī radiostaciju uzņēmumos Super FM un Russkoje radio. Super FM dibinātājs un līdzīpašnieks Uģis Polis atzīst, ka uzņēmumā ienākuši finanšu policisti ar kratīšanas sankciju, tomēr savu līdzdalību naudas atmazgāšanā noliedz.

«Super FM» līdzīpašnieks Uģis Polis norāda: «Tas, ka ierodas finanšu policija, interesējas grāmatvedībā par darījumiem, kas mums ir bijuši ar kaut kādām kompānijām, tas ir vienīgais, ko es šobrīd zinu no grāmatvedības. Cilvēks no finanšu policijas ar mani personīgi nav runājis, es vispār zinu to no grāmatvežiem».

Auziņa shēmā bijis iesaistīts arī Tukuma gaļas pārstrādes un tirdzniecības uzņēmums Meat market. Tas ir reģistrēts kādā Tukuma jaunā projekta dzīvoklī, kopā ar citu firmu – Ventspils gaļa. Īpašnieki abām firmām tie paši – šobrīd aizbēguši uz ārzemēm, vēstī raidījums.

Auziņš nestrādāja viens. Finanšu policija pārbauda, kāda loma shēmā bijusi Ķeguma novada domes iepirkumu komisijas loceklei Zandai Biķei. Viņas vīrs ir Aigars Biķis – Ķeguma novada deputāts no tās pašas Zaļās partijas, kuras pārstāvis Ogres domē savulaik bija Auziņš. Nekā personīga neizdevās sazināties ne ar Biķi, ne ar Auziņu. Zaļās partijas vadība savos komentāros ir piesardzīga.

Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks sacīja, ka šo situāciju nevarot komentēt, jo ar tās būtību vēl nav iepazinies.

Ogres estrādes un naktskluba «Bermunds» īpašnieks Auziņš zaļo partiju atstāja pēc tam, kad Nekā personīga parādīja, kā viņš cenšas žurnālistus piekukuļot, lai skatītāji neieraudzītu kādu sižetu. Stāsts bija par to, kā uzņēmumu virkne bija ceļā uz Eiropas Savienības līdzfinansējuma saņemšanu lai Kombuļu pagastā uzbūvētu apjomīgu lāzeršofu. Tas, kā izrādās, bija domāts Auziņa estrādei.