Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Masu pasākumā cer piesaistīt ticībai jaunus draudzes locekļus

Novembrī «Arēnā Rīga» plānots reliģisko organizāciju rīkots «Cerības festivāls», kurā paredzēts pievērst ticībai jaunus cilvēkus vai aicināt atpakaļ savulaik baznīcu pametušos, - informē laikraksts «Diena».

Pasākumā uzstāsies dažādu konfesiju garīdznieki un daudzi mūziķi, arī Raimonds Pauls, Ingus Pētersons, Ieva Akuratere un citi. Cerības festivālu vietējiem kristiešiem palīdz rīkot starptautiska organizācija Billija Greiema Evaņģēliskā asociācija (BGEA). Pasākums cer pārspēt pērn Igaunijā sapulcēto dalībnieku skaitu - 30 000.

Rīkotāju vidū ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis, Latvijas Evaņģēliskās alianses prezidents Vadims Kovaļevs, Latvijas Vasarsvētku draudžu centra bīskaps Nikolajs Gribs, Saeimas deputāte Inese Šlesere un festivāla direktors Viktors Hamms. Uz festivālu brauks arī BGEA dibinātāja dēls BGEA prezidents Franklins Greiems.

LELB arhibīskaps Vanags plānojis uzstāties festivālā, savukārt Romas katoļu baznīcas Rīgas metropolijas arhibīskaps, kardināls Jānis Pujats pieļāva, ka kāds no katoļu baznīcas pārstāvjiem varētu festivālā piedalīties, bet izvairījās atbildēt, vai pats būs klāt. Viņš arī uzsvēris: «Mūsu festivāls ir Aglonā.»

Kā informē laikraksts, kopš 90.gadiem Latvijā jau notikuši divi lieli starpkonfesionāli pasākumi ar ASV sludinātāju līdzdalību, tomēr citviet Eiropā, piemēram, Vācijā un Zviedrijā, šādi festivāli notiek daudz biežāk.

«Vienmēr ir jautājums, vai šīs masveida sapulces ir īstais veids, kā pārliecināt par kristīgajām vērtībām. Dažas līdzīgas starptautiskās organizācijas ir uz robežas ar sektantismu, bet BGEA ir vislabākā reputācija, viņu programma ir izstrādāta līdz pēdējai vīlītei, un viņi ļoti uzmana, lai tā lieta nepaliek vulgāra,» atzinis LU Teoloģijas fakultātes asociētais profesors Juris Cālītis.

Pēc festivāla beigām BGEA Rīgā savāktos ziedojumus izdalīšot un aizbraukšot, neveidojot vietējo organizāciju.

Maestro Raimonds Pauls esot bijis pārsteigts, uzzinot, ka viņa vārds uzaicināto viesu sarakstā minēts pats pirmais. «Man piedāvāja ar kori un solistu Jāni Kurševu kopā uzspēlēt, parādīja notis, un man nekas nav pretī, bet tas nav saistīts ar maniem reliģiskajiem uzskatiem. Es jau vispār esmu no tiem, kas pie ugunskuriem ar mietiem un cirvjiem, - no dievturiem!» izteicās Pauls

Kaut gan pasākuma rīkošanā piedalās ar politiskām partijām saistītas personas - Saeimas deputāte Inese Šlesere (LPP/LC) un Rīgas domes deputāte Ieva Akuratere (PS), nav pamata uzskatīt, ka šo festivālu izmantos politiskiem mērķiem, jo tas notiks mēnesi pēc Saeimas vēlēšanām, piebilst «Diena».