Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Laipns, kluss, pieticīgs: no taksista līdz masu slepkavam

Draugi 52 gadus veco Deriku Bērdu uzskatīja par savu darbu mīlošu taksistu, raksta [s:33546] par cilvēku, kurš jūnija sākumā sarīkoja asinspirti Anglijas ziemeļrietumos. Viņam bija divi dēli un nesen piedzimis arī pirmais mazdēls. «Visi paziņas saka, ka Bērds bija kluss, pieticīgs un laipns. Spriežot pēc visa, viņa dzīve bija mierīga, un neviens nespēj izskaidrot, kādēļ viņš kļuva par slepkavu,» savā publikācijā norāda raksta autori Ādams Fresko un Endrjū Norfolks.

Deviņdesmito gadu beigās Bērds izšķīrās ar savu civilsievu, savu bērnu māti, un kopš tā laika esot dzīvojis viens. Ikdienā viņš apciemoja dēlus, palīdzēja savai sirmajai mātei un nira ar akvalangu: trenējās vietējā baseinā, bet atvaļinājumā viņš nira Meksikā, Krievijā, Zviedrijā un Ēģiptē. Reizi vai divas nedēļā viņš iedzēra ar draugiem vietējos krogos. «Bērdam bija arī dvīņubrālis Deivids, trīs bērnu tēvs, kā arī vecākais brālis, 58 gadus vecais Braiens,» vēstī laikraksts.

Taksists Pīters Ledders, kurš 20 gadus bijis slepkavas tuvs draugs, satika Deriku dienu pirms viņš sarīkoja asinspirti. «Galīgi neradās iespaids, ka viņš būtu stresā. Viņš tikko atgriezās no Krievijas labi iededzis saulē,» sacījis Ledders. Viņš norādīja, ka kādu laiku Bērdam patika medīt, viņš to darījis lauku rajonos. «Es zinu, ka viņam bija bises, bet nezinu kādas. Droši vien viņam kaut kas «pārdega» galvā,» sacīja Ledders.

Pīters Folijs, kroga īpašnieks, kur nereti ienāca Bērds, stāstīja, ka viņš bijis pavisam parasts cilvēks, kurš ienācis krogā iedzert «pāris aliņus», parasti stāvējis pie bāra letes un pļāpājis ar visiem par dažādām lietām. «Tas, kas ir noticis.. to nespēju aptvert. Cilvēks par kuru dzirdam ziņās, nav tas Deriks, kuru pazinām,» sacīja Folijs.

2.jūnijā Bērds atklājis uguni uz cilvēkiem, vairākus no viņiem nogalinot, un pēc plašas meklēšanas policija slepkavas ķermeni atradusi vietējā mežā

Vienu no nopietnākajiem apšaudes gadījumiem Lielbritānija piedzīvoja 1987.gadā, kad 27 gadus vecais Maikls Raiens Berkšīras pilsētā Hangerfordā nošāva 14 cilvēkus.

1996.gadā Danbleinā, Skotijas vidienē, 43 gadus vecais Tomas Hamiltons nošāva 16 sākumskolas bērnus un skolotāju.

Pēc šiem notikumiem Lielbritānijā tika izdoti likumi, kas nopietni ierobežoja privātpersonu tiesības iegādāties ieročus.