Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ar vērienīgiem sporta svētkiem noslēdzies skolēnu «ZZ Čempionāts»

Svētdien, 6.jūnijā, Esplanādē visas dienas garumā norisinājās Lielāko Latvijas skolēnu sporta un prāta spēļu «ZZ Čempionāts» fināls, kas pulcēja vairāk nekā 1000 skolēnu no visas Latvijas.

Rekordlielā konkurencē un sīvās sacensībās pirmo vietu un sportiskākās klases titulu, kā arī iespēju doties ceļojumā uz saulaino Itāliju, izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.m klase un Rīgas Tehniskās koledžas profesionālās vidusskolas 11.klase (EL-2). Sporta un prāta svētkos visas dienas garumā apmeklētājus priecēja ne tikai aktīva sportošana, bet arī neaizmirstami sportistu paraugdemonstrējumi, un jauniešu vidū populāras grupas – «Musiqq», «Astro’n’out», «Dzelzs Vilks» un «Rock5».

10.-11.klašu grupā 2.vietu un velosipēdus visai klasei saņēma Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 10.a klase, savukārt 6.-8.klašu grupā - Ķeguma komercnovirziena vidusskolas 8.c klase.

«Kaut kas fantastisks!» pēc uzvaras skaļi apliecināja Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.m klase. «Uzvara nāk kā pārsteigums! Pateicoties ZZ Čempionātam, esam kļuvuši saliedētāki, vienotāki un draudzīgāki. Šis noteikti ir labākais pasākums, kurā mūsu klase ir piedalījusies.»

Godpilno 3.vietu un iespēju doties aizraujošā pārgājienā pa Latviju 10.–11. klašu grupā izcīnīja Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas 10.a klase, bet 6.-8.klašu grupā Latviju apceļos Sējas pamatskolas 8.klase.

«Milzīgā jauniešu atsaucība šogad tiešām pierādīja, ka «ZZ Čempionāts» ir un būs Lielākās Latvijas skolēnu sporta un prāta spēles. Paldies visiem sportot gribētājiem un līdzjutējiem par tik aktīvu un atraktīvu piedalīšanos! Esmu pārliecināta, ka «ZZ Čempionātā» uzvarētāja ir ikkatra klase, kura pieteicās un piedalījās kādā no spēļu posmiem. Kā atzina paši jaunieši - klases saliedētība, draudzība un sportiskums ir nozīmīgākās vērtības, kas iegūtas čempionāta laikā. Veiksmi arī turpmāk un uz tikšanos nākamā gada ZZ Čempionātā!» saka Alise Avota, «Zelta Zivtiņas» zīmola vadītāja.

Dažādas neparastas pārsteiguma balvas no pasākuma organizatoriem - Zelta Zivtiņas - saņēma ikviens ZZ Čempionāta Fināla dalībnieks. Īpašo simpātiju balvu pasniedza arī Adidas, suminot skolēnus par labiem sniegumiem futbola stafetē. To saņēma Priekuļu pamatskolas apvienotā 7. klase un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11.klase.

Labāk noformētās klases titulu 6.-8.klašu grupā saņēma Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas 8.a klase, savukārt 10.-11.klašu grupā šo titulu izcīnīja Ogres ģimnāzijas 11.d klase un Siguldas Valsts ģimnāzijas 10.e klase.

«Radio SWH» simpātiju balva tika Ventspils 4.vidusskolas 11.a klasei, savukārt «Actimel» pārsteiguma balvu saņēma Kandavas Internātvidusskolas 8.b klase un Salacgrīvas vidusskolas 10.b klase. Par visoriģinālāk izpildīto mājasdarbu tika sveiktas Balvu Valsts ģimnāzijas 8.b klase un Siguldas 1.vidusskolas 11.a klase.

Visneparastāk un «ZZ Čempionātam» atbilstošāk autobusu bija noformējuši Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas 7.klases un Bauskas 1.vidusskolas 10.c klases skolēni. Balvu par vislabāko saukli saņēma Ikšķiles vidusskolas 8.b klase un Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas 10.d klase.

«ISIC» simpātiju balvu 6.-8.klašu grupā saņēma Liepājas Raiņa 6.vidusskolas 8.b klase, savukārt 10.-11.klašu grupā to ieguva Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 11.a klase.

«ERGO» simpātiju balvu ieguva Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 8.c klase un Talsu Valsts ģimnāzijas 11.a klase, savukārt žurnāls «Ilustrētā Zinātne» par savām simpātijām atzina Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolas 11.e klasi, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 11.b klasi un Rīgas 6.vidusskolas 11.a klasi.

Arī žurnāls «Ilustrētā Junioriem» pasniedza savu balvu, kuru saņēma Rīgas Franču liceja 8.a klase, Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolas 8.a/do klase un Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas 7.klase.

«ZZ Čempionāta» Lielais Fināls tika atklāts ar svinīgu gājienu, kurā piedalījās vairāk nekā 1000 skolēnu no visas Latvijas, kā arī «Zelta Zivtiņas» jaunieši, galvenais čempionāta treneris Ufo, slaveni sportisti, pasākuma organizatori un atbalstītāji. Pasākuma laikā darbojās arī Latvijas Sporta federācijas informatīvie centri, kuros ikkatrs apmeklētājs varēja izmēģināt spēkus gan paukošanā, gan ielu vingrošanā un regbijā, gan citos tikpat neparastos sporta veidos.