Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ventspils muzejs piedāvās stāstus par Ventspils vēsturi

Vasarā tradicionāli tiek piedāvātas dzīvespriecīgas izpriecas, galvu reibinoši ceļojumi, nakts dejas utml., bet vasaras atvaļinājumu laiks daudziem ir vienīgais brīdis, kad beidzot izlasīt sen kāroto grāmatu vai stāstu, un atpūsties, uzlādējot arī galvas baterijas.

Ventspils muzejs ventspilniekiem un pilsētas viesiem piedāvā bateriju uzlādi- Vēstures otrdienas- iespēju divreiz mēnesī, otrdienās noklausīties Ventspils muzeja speciālistu sagatavotus stāstījumus par Ventspils pilsētas un novada vēsturi. Vēstures otrdienas piedāvā sekojošas tēmas: Smiltnieku māja Piejūras brīvdabas muzejā (B.Korše), Ventspils ģerbonis: pilsētas simbols no tā pirmsākumiem līdz mūsu dienām (A.Vijups), Ventspils un tās iedzīvotāji Kurzemes guberņas laikā (1795-1915), (I.Štrumfa), Arheoloģiskās liecības par Ventspils aizputināšanu 17.-18.gs.(A.Vijups), Ventspils sabiedrība 1920.-1930. gados (I.Štrumfa), Fotodarbnīcas Ventspilī 19.gs.beigas-1945.g.(S.Lindenberga).

Pirmā Vēstures otrdiena iestāsies 8.jūnijā plkst.17.00 Piejūras brīvdabas muzeja krājuma glabātāja Baiba Korše iepazīstinās ar Smiltnieku māju – 19.gs. pilsētapbūves piemēru, turklāt, klātienē. Ar visām Smiltnieku mājas lietām un lietiņām, kur katrai no tām ir savs stāsts.