Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesībsargs: par bērnu drošību atbildīgi ne vien vecāki, bet arī valsts

Plašsaziņas līdzekļos plaši tiek spriests par gadījumiem, kad vecāku neuzmanības dēļ dažādos nelaimes gadījumos cieš mazi bērni. Tiesībsargs Romāns Apsītis negatīvi vērtē šādas situācijas. «Bērni neapšaubāmi ir jāsargā no traumām vai nelaimes gadījumiem, kas rodas sadzīvē, atstājot bērnu bez uzraudzības,» sarunā ar «Apollo» norāda Apsītis.

Viņš uzsver, ka vecāki ir atbildīgi par bērnu drošību, piemēram, par to, lai bērns nenokristu no pārtinamā galda, nenoslīktu vannā, neapplaucētos, neiedzertu ķīmiskus šķidrumus vai nepiesprādzēts neciestu autoavārijā.

«Taču nebūtu taisnīgi vainot tikai vecākus. Arī valstij ir jāuzņemas daļa atbildības,» uzskata Tiesībsargs.

Apsītis norāda, ka ANO Konvencijas par bērna tiesībām 18.panta otrajā daļā ir noteikts, ka valsts sniedz vecākiem pienācīgu palīdzību viņu pienākumu pildīšanā, kas saistīti ar bērnu audzināšanu, un nodrošina bērnu iestāžu tīkla attīstību. «Pašvaldības pienākums ir nodrošināt vietu pirmsskolas izglītotības iestādēs visiem bērniem, kuriem tā ir nepieciešama, un šis jautājums ir nepārtraukti jārisina, paplašinot un attīstot pakalpojuma pieejamību, ali bērni nepaliktu bez drošas pieskatīšanas,» viņš piebilst.

Vaicāts, kāds ir viņa viedoklis par pedofilijas lietu, kurā tika aizturēti trīs vīrieši, tostarp arī mācītājs Agris Pāvils Lēvalds, Tiesībsargs atbildēja, ka šis gadījums norāda, ka šādus noziegumus izdara arī sabiedrībā cienītu profesiju pārstāvji, kas ir ieguvuši plašu sabiedrības uzticamību. Viņš uzskata, ka līdz ar to dzimumnoziegumus pret bērnu ir grūtāk savlaicīgi atklāt apzināt un atklāt.

Tiesībsargs cer, ka tiesībsargājošās iestādes ātri un objektīvi noskaidros vainīgos un sauks pie likumā paredzētās atbildības, vienlaikus nodrošinās cietušajiem atbilstošu rehabilitāciju.