Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī šogad tirdzniecības centriem krītas apgrozījums

Pērn tirdzniecības centru apgrozījums ir samazinājies par trešdaļu, arī šis gads tiek prognozēts piesardzīgi, vēsta laikraksts «Dienas Bizness».

Desmit lielākie tirdzniecības centri pagājušogad apgrozījuši 310 miljonus latu, kas ir par 32% mazāk nekā 2008.gadā, kad apgrozījums sasniedza 455 miljonus latu.

No Rīgas tirdzniecības centriem vismazākais apgrozījuma kritums ir bijis trim līderiem: «Spicei». – 21%, «Alfai» un «Origo» – 25%. Reģionālajiem tirdzniecības centriem «Valdeka» (Jelgavā) un «Valleta» (Valmierā) apgrozījums ir sarucis vismazāk – attiecīgi par 16% un 18%.

«Reģionu iedzīvotāji retāk dodas iepirkšanās braucienos uz Rīgu, izdarot izvēli par labu sev tuvākajam tirdzniecības centram. Pagājušajā gadā mums krasi pieauga apmeklētāju skaits no apkārtējām Vidzemes pilsētām, tādējādi cilvēki ietaupa nozīmīgus resursus – ceļa izdevumus un laiku – tas ir racionāls pircēju lēmums,» skaidro tirdzniecības centra «Valleta» direktore Dace Sideļska.

Mazāks apgrozījuma kritums ir bijis arī Liepājas tirdzniecības centram «Rietumu centrs» (26%), kas ar 7,43 miljoniem latu lielu apgrozījumu nav ticis Top 10.

Samazinājies ir arī tirdzniecības centru apmeklētais skaits. Apmeklētāju skaita ziņā līderis ir «Origo» – 38 miljoni. Otrajā vietā pēc apmeklējuma skaita ir ierindojusies «Galerija Centrs». To pērn apmeklējuši par 15% mazāk cilvēku – 8,7 miljoni.

Savukārt cīņā starp «Alfu» un «Spici» Latvijas lielākā tirdzniecības centra titulu gan apgrozījuma, gan apmeklētāju skaita ziņā saglabājot «Alfa». Taču pēdējos gados šī atšķirība ir samazinājusies. 2009. gadā «Spice» ir piedzīvojusi mazāku gan apgrozījumu, gan apmeklējuma kritumu nekā «Alfa».