Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vēlēšanu barjeru maijā nepārvarētu TB/LNNK un LSDSP

Ja vēlēšanas būtu notikušas maija beigās, 5% vēlēšanu barjeru pārvarētu piecas partijas, bet starp tām nebūtu ne apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LLNK (TB/LNNK), ne arī Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP), liecina pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem, Saeimā iekļūtu «Saskaņas centrs» (SC), «Vienotība», Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Tautas partija (TP), LPP/LC un «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL).

Par SC vēlētāji atdotu vislielāko balsu skaitu – 18,2%, bet par «Vienotību» nobalsotu 13,7% balsstiesīgo iedzīvotāju. Mazāk nekā 10% balstu atbalstu iegūtu ZZS – 8,5%.

Taču TP saņemtu 4,6% balsu, LPP/LC un PCTVL – katra 2,9% balsu.

Tomēr, pieņemot, ka neizlēmušo balsis sadalās tieši proporcionāli jau izlēmušo pilsoņu balsīm, un veicot rezultātu pārrēķinu atklājas, ka šāda balsu sadalījuma gadījumā 5% barjeru kopumā pārvarētu 6 partijas: SC, kas faktiskajās vēlēšanās būtu ieguvis 31% balsu, «Vienotība» – 23,4%, ZZS – 14,5%, TP – 7,8%, LPP/LC – 5,0% un PCTVL – 5,0%.

Aiz strīpas paliktu TB/LNNK ar 3,9% balsu un LSDSP ar 2,1% balsu.

Pēdējo trīs mēnešu laikā nevienai no partijām nav izdevies būtiski palielināt vai samazināt savu atbalstītāju skaitu. Tomēr nedaudz pieaugusi ir SC popularitāte – ja martā par partiju balsotu 14,5%, aprīlī – 15,7%, tad maijā – 18,2% vēlētāju.

Taču citu partiju popularitāte svārstās to tradicionālajos svārstību koridoros, un apgalvot, ka kāda no tām pēdējo trīs mēnešu laikā būtu popularitāti vērā ņemami ieguvusi vai zaudējusi nevar, norāda SKDS.