Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IKP pirmajā ceturksnī sarūk par 6%, eksports palielinās

Šā gada pirmajā ceturksnī iekšzemes kopprodukts (IKP), salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni, sarucis par 6% un vislielāko ietekmi uz IKP lejupslīdi radīja apjomu krišanās tirdzniecībā un būvniecībā.

Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati liecina, ka tirdzniecībā apjomi kritušies par 8,1%, bet būvniecībā – par 43,2%. Taču pirmajā ceturksnī arī novērots apjomu kāpums, piemēram, transporta un sakaru nozarē – par  2,3% un apstrādes rūpniecībā par 6,8%.

Šā gada pirmajā ceturksnī par 14,8% samazinājies arī privātais gala patēriņš. Privātajā gala patēriņā lielākie izdevumi fiksēti mājokļa uzturēšanai, kas palielinājās par 16,5%, pārtikai, kur izdevumi samazinājās par 8,9% un transportam, kur izdevumi samazinājās par 32,4%.

Par 3,9% samazinājies imports, bet eksports par 5,7% palielinājies.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka aprīlī visvairāk eksportēts koks, korķis un izstrādājumi no šī materiāla. Tāpat eksportēti mehānismi un elektroierīces, lauksaimniecības un pārtikas preces, kā arī metāls un tā izstrādājumi.

Bet visvairāk importēta pārtika, ķīmiskās rūpniecības ražojumi un minerālprodukti.