Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iespēja pieteikties Japānas valdības stipendijām 2011.gadam

Japānas vēstniecība informē, ka Latvijas studentiem un jauniešiem ir iespēja pieteikties Japānas valdības (Monbukagakusho) stipendijām 2011. gadam, portālu «Apollo» informēja Zaiga Stankeviča-Mača, Japānas vēstniecības Latvijā Studiju informācijas nodaļas pārstāve.

Tiek piedāvātas sekojošas stipendijas:

1. Augstākā izglītība (Undergraduate Student)

Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā; pirmais gads ir paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1989. gada 2.aprīļa līdz 1994. gada 1.aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas. Stipendijas pretendentiem japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

2. Tehniskā izglītība(College of Technology Students)

Četru gadu stipendija piedāvā iegūt tehnisko izglītību koledžā Japānā; pirmais gads ir paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1989. gada 2.aprīļa līdz 1994. gada 1.aprīlim, jābūt pabeigtai vismaz 11. klasei, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, matemātikā un ķīmijā vai fizikā, atkarībā no izvēlētās studiju jomas. Stipendijas pretendentiem japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

3. Profesionālā izglītība Japānā (Specialized Training College Students)

Trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā; pirmais gads ir paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1989. gada 2.aprīļa līdz 1994. gada 1.aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā un matemātikā. Stipendijas pretendentiem japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

www.lv.emb-japan.go.jp

Pieņemšanas laiks darba dienās: 10:00 - 13:00, 14:00 - 17:30

eoj@latnet.lv

Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 2010. gada 15.jūlijs

Pārbaudes testi Augstākās izglītības stipendijas kandidātiem plānoti 2010.gada 22. un 23.jūlijā. Pārbaudes testi Tehniskās izglītības un Profesionālās izglītības stipendiju kandidātiem plānoti 2010. gada 20.jūlijā.

Atlases 2. kārta - intervija Augstākās izglītības stipendijas kandidātiem plānota 2010. gada 30.jūlijā, Tehniskās izglītības un Profesionālās izglītības stipendiju kandidātiem - 2010. gada 27.jūlijā.