Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izkrītot no iepirkumu ratiem, trīsgadīgs bērns lauž pakauša kaulu

Nedēļas sākumā Saldū smagi cietis kāds trīs gadus vecs zēns, kurš lielveikalā iesēdināts iepirkuma ratos, no tiem izkrita, gūstot pakauša kaula lūzumu, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestā.

Pie cietušā bērna ieradās dienesta reanimācijas brigāde, kas viņu nogādāja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā.

Ņemot vērā šo nelaimes gadījumu, kā arī citus līdzīgus, NMP dienesta mediķi vecākiem atgādina, ka iepirkumu rati primāri paredzēti produktu novietošanai, nevis bērnu vizināšanai.

Ja iepirkumu ratiem ir speciāls bērnam paredzēts sēdeklis - parasti ratu augšdaļā, NMP dienesta mediķi aicina to izmantot atbilstoši bērna vecumam un svaram, izvērtējot to, cik bērnam šī sēdvieta ir ērta un droša – vai ir vieta kājām un vai kustoties rati nevar sasvērties un apgāzties. 

Gadījumā, ja bērns jau ir pārsniedzis vecumu, kad viņš ērti var sēdēt iepirkumu ratu atveramajā sēdeklī, nereti viņš tiek sēdināts ratu nodalījumā, kas paredzēts produktu novietošanai. Šāds variants ir nedrošs, jo bērns var piecelties kājās un gūt smagas traumas, ratiem sasveroties un krītot gan uz priekšu, gan sāniem.

Tāpat vecākus mediķi aicina uzmanīties bērnus sēdinot ratos, kas izveidoti, kā rotaļu mašīnas. Šādos ratos bērns atrodas tuvu grīdai un vecākiem nav viegli pārredzama bērna rīcība auto kabīnē.

NMP dienesta mediķi aicina vecākus no iepirkumu ratiem, kuros atrodas bērns, nenovērsties, tos visu laiku pieturēt, jo rati, it sevišķi, ja tie ir tukši, no bērna svara var sasvērties un kopā ar mazuli apgāzties. Vienlaikus jāseko, lai bērns no veikala plauktiem nepaķer viegli sasniedzamas preces, it sevišķi tās, kas var apdraudēt viņa veselību – dažādus ķīmiskos līdzekļus, saimniecības preces.